Tarih :

Ana Sayfa »  » vücuttaki şişliği gidermek için ne yapılmalı ?

vücuttaki şişliği gidermek için ne yapılmalı ?

Tarih: 20 Haziran 2018 - Çarşamba | Kategori: Şifalı Bitkiler | Yorum Yok |

vücuttaki şişliği gidermek için ne yapılmalı ?

İnsanlarımızın en büyük sıkıntılarından bir tanesi vücüttaki şişkinlik, vücüttaki şişkinlikleri nasıl giderebiliriz hadi hep beraber okuyalım.
Kiraz suyu, birkaç sağlık yararları sağlar. 1 bardağı yaklaşık 120 kalori içerir, potasyum ve demir gibi besinler açısından zengindir. Birçok farklı kiraz suyu çeşidi vardır. Yapay tatlandırıcı içermeyen % 100 kiraz suyu içmelisiniz. Hazır satılanları tipik olarak şeker ve koruyucu maddeler içerir. Tadı ekşidir ve yüksek miktarda antosiyanin sağlar. Antosiyaninler vücutta antienflamatuvar süreci teşvik eder.

Egzersiz Sonrası Kas Yardımı Sağlar

Kiraz suyu, egzersiz sonrası iyileşmeye yardımcı olabilir. Doğal olarak vücuttaki elektriksel dürtüyü harekete geçiren potasyum bakımından yüksektir. Bu mineral aynı zamanda kan basıncını, hidrasyonu, kasların iyileşmesini, sinir uyarılarını, sindirimi, kalp atış hızını ve pH dengesini korumaya yardımcı olur. Kiraz suyu, fincan başına yaklaşık 330 miligram (mg) potasyum içerir ve bu, günlük önerilen miktarın yaklaşık % 10’u kadardır.

İltihap ve Artrit Ağrısı İle Savaşır

Araştırmalar, kiraz suyundaki antioksidanların, osteoartrite bağlı ağrı ve inflamasyonu azaltabildiğini göstermektedir. 2012 yılında yapılan bir çalışmada, 21 gün boyunca günde iki kez kiraz suyu içmenin, osteoartrit hastalarının hissettiği acıyı azalttığı gösterilmiştir. Ayrıca, inflamasyonu azalttığı kanıtlandı.

kiraz-suyu

kiraz suyu Şişliği Azaltır

İnsanlar şişlik için genellikle nonsteroidal anti-enflamatuar ilaç (NSAID) alır. Ancak, bu ilaçların etkileri özellikle çok sık aldığınız zaman veya alerjiniz varsa zararlı olabilir. 2004 tarihli bir çalışmada, kiraz suyunun hayvanlarda iltihap ve ağrı ile ilgili davranışları azaltabildiği bulunmuştur.

Bağışıklığı Güçlendirir

Bütün meyve ve sebzeler gibi, kiraz da güçlü antioksidan ve antiviral özellikler içerir. Kiraz suyundaki flavonoidler, enfeksiyonla savaşmak için çalışır. Araştırmalar, bu kimyasalların bağışıklık sistemi işlevi üzerinde önemli bir etkisi olabileceğini göstermektedir.

Metabolizmayı Dengeler ve Yağ Yakımını Artırır

Hayvanlarda, vücut metabolizmasını artırabileceğine ve karın yağlarını yakmaya yardım edebileceğine dair bazı kanıtlar vardır. Bir çalışma, kirazların kırmızı renginden sorumlu bir flavonoid türü olan antosiyaninlerin, obezitenin gelişmesini engellediğini göstermiştir. Sıçanlarda yapılan bir başka çalışmada, kirazların inflamasyonu ve abdominal yağı azaltmaya yardımcı olabileceği ve metabolik sendrom riskini azaltabildiği bulunmuştur.

Uykuya Dalmaya Yardımcı Olur

Küçük bir 2010 çalışmasına göre, kiraz suyunun antienflamatuvar özellikleri, uyku düzenleyici melatonin içeriği ile birlikte daha iyi uyumanıza yardımcı olabilir. Sonuçlar, yaşlı erişkinlerde uykusuzluk ilaçları ile benzer etkilere sahip olduğunu göstermektedir.

diğer makalelerimizi takip etmek için şifalı bitkiler sitemizi takip etmenizi öneririz.

Kanserin Yayılmasını Engelleyebilir

2003 yılında yapılan bir çalışmada, araştırmacılar, NSAID’den farklı olarak kiraz suyunun kanser hücrelerinin büyümesini azalttığını gözlemledi.

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle