Tarih :

Şeker Hastalığı

Tarih: 27 Şubat 2012 - Pazartesi | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları | Yorum Yok |

Şeker Hastalığı

yaban mersini
Diyabet pankreas tarafından üretilen insülin hormonuyla alakalı bir hastalıktır.İnsülin hormonu kandaki şeker seviyesini,şekeri enerjiye dönüştürmek için hücrelerin ne kadar şeker emdiğini kontrol etmekle görevlidir.İnsülin üretilemediğinde ya da etkili bir şekilde kullanılamadığında,şeker hücrelerce emilemez ve kanda kalır.Böylece kanda şeker düzeyi artmış olur.

Diyabetin 2 türü vardır:Tip 1 diyabet(İnsülin bağımlı),tip 2 diyabet(İnsülin bağımsız).Tip 1 diyabette pankreas insülin üretmez.Tip 1 diyabet hastaları kan şekerini kontrol etmek için insülin iğneleri kullanmak zorundadırlar.Bu tip genelde 30 yaşın altındaki insanlarda görülür.Sebebi tam anlaşılmamış olmakla beraber,vücudun savunma hücrelerinin pankreasın insülin üreten hücrelerine saldırması neticesi oluştuğu düşünülmektedir.

Tip 2 diyabette ise genelde 30 yaşın üstündeki insanlarda görülür.ŞEker hastalarının % 90’ı Tip 2 diyabet hastasıdır.Tip 2 diyabette pankreas insülin üretir fakat insülin yetersiz ya da etkisizdir.Tip 2 diyabet ilaçlarla ve uygun diyetle kontrol edilir.

Her iki tipte de belirtiler sık sık acıkma ve susama,kilo kaybı,aşırı idrar,halsizlik,göz akında sarılaşma,vücutta kolayca oluşan çürükler,zor iyileşen yaralar şeklinde ortaya çıkar.

Eğer diyabet iyi yönetilmezse,retina hastalığı,körlük,kalp hastalıkları,el ve ayakların kesilmesi,böbrek hastalıkları gibi sonuçlara sebep olabilir.

Diyabet böylesine tehlikeli bir hastalık olduğundan hasta daima hekim kontrolünde bulunmalıdır.Biz burada şifalı bitkiler,vitaminler ve doğru beslenme önerileri ile diyabeti daha iyi yönetmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

Kadınlar hamilelikleri süresince gebelik diyabeti denilen hastalığı yaşayabilirler.Bu durum doğumdan sonra kaybolmakla birlikte,kişinin tip 2 diyabet hastalığı riski taşıdığını gösteren bir işaret olabilir.

Diaybet İçin Doğal Çözümler

1- Gurmar (Gymnema sylvestre) kullanın.Kan şekerini düzenler.

2-Alfa lipoik asit kan şekerinin kontrolüne yardımcı olur.En iyi antioksidanlardan biridir.

3-Günde 400 mcg kromyum pikolinat(chromium picolinate) alın.İnsülinin şeker seviyesini düzenlemede daha etkin olmasına yardımcı olur.Kromyum kan şekeri düzeyinin stabil olmasına yardımcı olur.Diyabette ve düşük kan şekerinde etkilidir.

4-Sarmısak kullanın.Kan dolaşımınıi düzenler ve kan şekerini düşürür.

5-Günde 500 mg L-glutamin ve taurin şeker isteğini azaltır ve insülin salınmasına yardım eder.

6-Yaban mersini insülin üretimini uyarır.

7-Tarçın kullanın.60 diyabet hastası erkek ve kadın üzerinde yapılan bir araştırma günde çeyrek ve yarım çay kaşığı arası tarçının kan şekeri düzeyini % 18-29 oranında düşürdüğü tespit edilmiştir.

8-C vitamini,B6 vitamini,E vitamini,Alanin,Biyotin,Gallik asit,Fitik asit diyabette faydalıdır.

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle