Tarih :

Ana Sayfa »  » Bebek düşürmenin yolları

Bebek düşürmenin yolları

Tarih: 24 Mart 2012 - Cumartesi | Kategori: Kadınlar | 101 Yorum |

Bebek düşürmenin yolları

Çocuk düsürmenin yolları

Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız

Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler.
Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine göre hareket ederler.
“Yasal Tahliye” adından da anlaşılacağı gibi ülkemizde reşit kadınlarımıza tanınmış tümüyle yasal ve çağdaş bir haktır.
Kürtaj yalnızca ve ancak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanınca uygulanır. Yapılan işlem gizli kalır.
Ülkemizde düşük ilacı (RU-486) kullanılmamaktadır. Dünyanın çoğu ülkesinde (gelişmiş olan ülkeler dahil) ve bizde tahliye, aşağıda anlatılan vakum tekniği ile uygulanır.
Gebelik testiniz ister pozitif ister negatif olsun, asla “söktürücü iğne” gibi yöntemlere kendi kendinize başvurmayın. Bu ilaçların gebelik durumlarında işe yaramaları tıbben mümkün değildir.

“İlk hamilelikte uygulanan kürtaj sonrasında bir daha hamile kalınmaz!!”

BU YALNIZCA HURAFEDİR
Dikkatli ve vakumla uygulanan bir kürtajın kadının genital sistemine zarar vermesi beklenen bir durum değildir.

Gebeliğin tıbben sakıncalı olması durumunda (anneyle ilgili gebeliğin riskli olduğu hastalıklar, bebeğin ileri derecede sakat olduğunun ya da öldüğünün belirlenmesi gibi) bu süre 10 haftayı aşabilir. Bu durumda birden fazla uzman doktorun kurul oluşturarak karar vermeleri gerekir. Uygulanması

Yasal tahliyeler hem lokal anestezi, hem de genel anestezi altında uygulanabilir. Genel anestezi her ne kadar maliyeti biraz artırsa da, işlemin tümüyle ağrısız seyretmesi açısından çağdaş ve etkili bir yöntemdir.Kürtaj Tekniği

Gebelik haftası ultrasonla belirlendikten sonra dikkatli bir jinekolojik muayene yapılır. Vajina ve rahim ağzı bakterilerden arındırılmak amacıyla dezenfekte edildikten sonra, rahim ağzını sabitlemek için plastik bir alet vajinadan yerleştirilir ve lokal anestezik madde uygun olarak rahim ağzı içine enjekte edilir, veya genel anestezi için anestezi uzmanı tarafından gerekli işlemler başlatılır.

Daha sonra çok ince plastik kanüller rahim ağzından rahim içine ittirilir. Bazen rahim ağzı sert olabilir ya da gebelik 6. haftanın üzerinde olması nedeniyle daha geniş çaplı plastik kanüller kullanılması gerekebilir. Bu durumda rahim ağzını genişletmek için özel “buji” adı verilen aletler kullanılır. Kanül yerleştirildikten sonra kanüle bir enjektör iliştirilir. Enjektörde oluşan vakum yardımıyla rahmin içi vakumla boşaltılır.

10. haftaya yakın olan gebeliklerde bazen rahim içine metal aletler sokularak rahmin tümüyle boşaltıldığından emin olmak gerekebilir, ancak bu çok ender bir durumdur.

Rahimin içi tümüyle boşaltıldıktan sonra kanül çıkarılır, diğer tüm aletler çıkarılır ve hastanın 10 dakika istirahatı sağlanır.

Tüm bu işlemler 6. gebelik haftasına kadar olan gebeliklerde 5 dakika, 6 ile 10 arası olan gebeliklerde 5-15 dakika sürer. Bu süre Kadın-Doğum uzmanının çalışma süresidir. Genel anestezi uygulandığında hastanın uyuması, işlemin yapılması ve hastanın kendine gelmesine 20-40 dakika eklenmelidir.
Riskler

Yasal sınırlar içinde (10. gebelik haftasına kadar uygulanan kürtaj) oluşması muhtemel riskler büyük oranda işlemi uygulayan Kadın-Doğum uzmanının tecrübesine bağlıdır.
Lokal anesteziyle yapılan uygulamalarda işlem esnasında en sık rastlanan sorunlar lokal anestezik maddeye aşırı duyarlılık ve vazovagal senkoptur (uterusun sabitlenmesi amacıyla takılan alet nedeniyle bayılma oluşması). Bu, geçici ve selim bir durumdur. Yaklaşık %1 oranında görülür.

İşlemden hemen sonra en sık görülen sorun bulantı ve kusmadır. Bazen bayılma hissi oluşabilir. Bu durum da yaklaşık %1 oranında gözlenir ve hayati tehlike yaratmayan geçici bir durumdur.

Bazen rahim ağzı kanülün geçmesine izin vermeyecek şekilde sert olabilir ve işlem yarıda bırakılabilir (görülme oranı: yaklaşık 700’de 1). Tahliye bir hafta sonrasına ertelenir.

Gebelik çok erken ise (

Özellikle gebelik büyükse işlem esnasında aşırı kanama olabilir. Yasal sınırlar içinde yapılan tahliyelerde oluşan kanamalar hayati tehlike yaratmaz.

Çok ender durumlarda ve çoğunlukla yasal sınırı aşan (10. gebelik haftası sonrası uygulanan) tahliyelerde işlem esnasında rahim delinebilir .

Özellikle çok erken gebelik haftalarında uygulanan tahliyelerde işlemden birkaç saat sonra görülen nadir bir sorun da rahim içinde kan birikmesidir (görülme oranı 500’de 1). Hayati bir tehlike yaratmayan bir durumdur ve rahmin içindeki kan boşaltılarak tedavisi sağlanır.

Enfeksiyon oluşacaksa bu genellikle işlemden 6-7 gün sonra ortaya çıkar ve kendini ağrı, akıntı, aşırı kanama şeklinde belli eder. Kürtaj sonrası verilen antibiyotikleri düzenli olarak kullanmanız durumunda bu sorun da ender olarak gözlenir.

İçeride “parça kalması” durumunda genellikle ilk iki haftada adet esnasındaki kanamadan çok daha fazla kanama görülür ve bu kanama pıhtı şeklinde ve koyu renklidir. Kanamanın ağrılı olması kural değildir. Bazen parça düştüğü gözlenebilir.

Geç dönemde görülen en önemli, ancak ender bir sorun işlem esnasında rahim iç tabakasının aşırı hasar görmesi sonucunda oluşan yapışıklıklardır (Asherman sendromu). Kendini kürtajdan 4-5 hafta geçmesine rağmen adet kanamasının olmaması ve ilaç tedavisiyle de kanama oluşturulamaması şeklinde gösterir. Usulüne uygun yasal sınırlar içinde yapılan tahliyelerde ve özellikle de vakumla uygulanan işlemlerde ender olarak gözlenir.

Uyarılar ve tehlike işaretleri

Kürtajdan belli bir süre sonra (genellikle bir hafta sonra) kontrole çağırılacaksınız. Bu kontrol gebeliğin tümüyle sonlandırıldığından, enfeksiyon oluşmadığından, işlem esnasında spiral takılmışsa spiralin uygun konumda olduğunun belirlenmesi açısından çok önemlidir. Bu kontrol ihmal edilmemelidir. Eğer kanama, parça düşürme, aşırı ağrı, ateş gibi durumlar ortaya çıkarsa kontrol günü beklenmemeli ve hemen doktorla irtibata geçilmelidir.

Bebek düşürmenin yolları


Bebek düşürme

Benzer konuları okudunuz mu ?

  azra aleyna dalkılıç    13 Ocak 13 | 22:44

  saçma

  Coşkun fıtrat taş    27 Ocak 13 | 20:32

  Ozaman Çocuğu senle yapalım.. tohtor hanım.

  esma nur    03 Ekim 13 | 20:12

  Bilen birisi söylesin şu ilacin adını Allah aşkına çok zor durumdayım.

  sanem    17 Ekim 13 | 19:40

  Yarovdal LLN ilacın adı.Yurtdışından doktor onaylı satın alınabiliyor.Ama öyle kolay temin edilemiyor firma doktorları kılı kırk yarıyorlar.Ciddi bir sağlık probleminiz yoksa ilacı alabiliyorsunuz.

  pelin    25 Ekim 13 | 17:57

  Sanem hanım hangi firmadan satın aldınız düşük ilacını?Nasıl ulaşabilirim? Telefon veya internet adresleri varmı?Aklımı kaçıracam yardımcı olun ne olur!!!

  pelin    25 Ekim 13 | 17:57

  Sanem hanım hangi firmadan satın aldınız düşük ilacını?
  Nasıl ulaşabilirim? Telefon veya internet adresleri varmı?
  Aklımı kaçıracam yardımcı olun ne olur!!!

  didem    27 Ekim 13 | 10:38

  Hangi firmadan aldınız ilacı?
  onuda yazın lütfen nasıl iletişim kurdununuz?

  suna    02 Kasım 13 | 20:25

  Firmanın adı slavutich med
  buda email adresleri ukraine05@hotmail.com

  fisun    03 Kasım 13 | 18:58

  Hapın fiyatı ne kadar?

  xxxxx    06 Kasım 13 | 17:27

  Arkadaşlar bu hap kaç aylık hamileliklere kadar kullanılıyor
  benim hamileliğim üçüncü ayını bitirmek üzere acaba bende kullanabilirmiyim bu hapı yardımcı olun lütfen hanımlar.

  sergen    09 Kasım 13 | 08:31

  Bu ilaç kaç aya kadar kullanılıyor kız arkadaşım 3 aylık hamile
  kesin çözüm olabilecekse bende alacam.ilaci alan kişiler yardımcı
  olsun lütfen kaybedecek hiç vaktimiz yok.

  büşra    11 Kasım 13 | 10:31

  arkadaş onaların hepside dolandırıcılar ben sipariş verdim paramı yediler ilacı gönderı göndemediler.ahmet beyden allah razı olsun ilacı 3 günde gönderdi.elimdede 1 kişilik var ihtiyacı olana vermek istiyorum

  melisa    12 Kasım 13 | 13:19

  kaç aya kadar kullanılıyor bu ilaç ben 18 haftalık hamileyim
  Nilay hanım lütfen yardımcı olun sizin hamileliğiniz kaç haftalıktı ilacı kullandığınızda?

  zeynep    12 Kasım 13 | 14:47

  arkdaşlar nilay denilen şahıs dolandırıcı.mesenede kendisinin o bir erkek 2 hafta oldu parayı yolladım ne ilaç var nede cevap.

  eda    12 Kasım 13 | 14:48

  büşra çok çok teşekkür ederim allah senden razı olsun

  çaresiz    12 Kasım 13 | 14:51

  nilay aldıgın para sana haram olsun seni allaha havale ediyorum.

  çaresiz    12 Kasım 13 | 14:52

  büşra bana yardımcı olurmusun

  zeynep    12 Kasım 13 | 14:54

  ahmet bana yardımcı olurmusunuz daha öncede sizden yardım almıştım lütfen bana yine yardımcı olun

  ahmet    12 Kasım 13 | 15:05

  nilay erkeklerle sıcak sohbeti bıraktın şimdide 00 başlayan hattınla dolandırılıcıga mı başladın.helal olsun size girmediginiz site kalmadı saygılarımı sunuyorum sana

  büşra    14 Kasım 13 | 14:46

  eda önemli deil yardımcı olduysam ne mutlu bana.dahada yardımcı olmak isterim

  ahmet    14 Kasım 13 | 14:48

  sanem o ru486 yasal yollarla ülkeyi bırak, dünyayı gezsen türkiyeye dıkamazsın

  günay    14 Kasım 13 | 20:01

  şu ilacı nasıl temin edebilirim allah rızası için bana yardımcı olun büşra lütfen beni geri çevirme ya da mesajımı her kim okursa lütfen bana yardım edin çok zor durumdayım…

  büşra    17 Kasım 13 | 16:41

  günay tlfonudan ulaşabilrsn bna sana yardımcı olurum

  ahmet    18 Kasım 13 | 10:12

  günay numaram sitede var bana ulaşırsan yardımcı olmaya çalışırım

  benan    19 Kasım 13 | 22:08

  Arkadaşlar büşra denen o insanlık dışı yaratığa inanmayın parayı aldı ama ilacı göndermedi adi şerefsiz 8 gündür oyaladı beni bir sürü zaman kaybettim.Ahmet ve büşra aynı kişiler ilaç var deyip milleti soyuyorlar.Bu ilaçlar sadece yetki sahibi Medikal firmalardan temin ediliyormuş.Doktor onayı olmadan düşük ilacı felan alamazsınız.ve türkiyede yokmuş bu ilaç her yere sordum hatta kendi doktoruma bile..Sadece yurtdışından alınıyor..Haram olsun o
  para sana inş Allahından bulun tez zamanda.

  Veli    19 Kasım 13 | 22:35

  Utanmıyorsunuz değilmi milleti kandırmaya ve dolandırmaya insanmısınız siz be!milletin zor durumundan faydalanıyorsunuz ve dolandırıyorsunuz ama gün gelir sizide bulur bir bela merak etmeyin.inanmayın sakın o büşra takma isimli şahısa o kendisini iyi bilir erkek bozuntusu.az kaldı hayasız herif bulacam seni bak neymiş milleti kandırmak gösterecem ben sana o parayı burnundan fitil fitil getirecem senin bak görürsün.

  Veli    21 Kasım 13 | 21:56

  Hala düşük hapı bulamayanlar için söylüyorum hapı bugün Slavutiç medikal diye bir yabancı firmadan buldum.Öyle kolay göndermiyorlar hapı Türkiyeye bir sürü soru soruyorlar en ince ayrıntıya kadar didik didik ediyorlar.Benden bugün beta hcg testini istediler ve gönderdim.Önce hasta dosyası açıp hapı kodlu sistemle taahhütlü gönderiyorlar.En azından yasal çalışıyorlar anlıyacağınız.Şahıs gönderimi ile gönderilen kargolar zaten gümrükten dahi geçemiyormuş.Bugün bayağı araştırdım firmanın resmi sitesi felanda var.Bana oldukça yardımcı oldular sizde bir fikir alın derim.Bu arada şu durumu bir atlatim seninle hesaplaşacaz Ahmet köpeği IP’ni buldum Kayseriye kadar gelip seni bulacam yeminle.

  ahmet    23 Kasım 13 | 09:49

  büşra benim adımı kullanıp milleti dolandırmaya çalışma seni bulursam kötü olur telefonumu aç bişe dicem

  yelda    25 Kasım 13 | 16:55

  Acil düşük hapı bulmalıyım yardımcı olun lütfen

  ahmet    26 Kasım 13 | 09:01

  veli bey yine yabancı firmaya övgüler yagdırıyor, çünkü kendisi dolandırıcının ta kendisidir.benan denilen şahısta veli bozuntusunun ta kendisidir takma isimlerdir.ben kendimi her türlü ispatlarım kargo fişlerini faceden videolarını paylaşabilirim artı bu iki gerzekalıdan başka dolandırıcı diyen yoktur

  gizem    27 Kasım 13 | 07:06

  Bu hatlar kac aya kadar

  serap    27 Kasım 13 | 09:41

  veli bey bu firmanın mail adresi yada telefon numarası falan yok mu bi yardımcı olsanız.

  günay    27 Kasım 13 | 16:02

  valla ben kime inanacağımı şaşırdım artık.dün slavutic med diye bi firmadan sipariş ettim ilacı cuma elimde olacak inşallah ve bu sorundan hemmen kurtulacağım.eğer bizim çaresizliğimizi fırsat bilip kandırıyorlarsa da bunun öbür dünyası da var…allah büyük

  günay    28 Kasım 13 | 05:37

  ben yurtdışından sipariş ettim ama bakalım gelecek mi çok zor durumdayım bir hafta daha beklemeye tahammülüm yok ailem beni öldürür kaçıp gitsem onlar ölür ne yapacağımı bilmiyorum inşallah beni kandırmadan şu ilaç elime ulaşır….

  fadime    28 Kasım 13 | 11:19

  ben salı günü o firmadn sipariş ettim yarın elimde olması lazım umarım sorunsuz bir şekilde hallederim bu işi çok zor durumdayım başka inanacak kimsem de yok param da yok karnımda gittikçe büyüyor umarım kandırılmam…

  ahmet    28 Kasım 13 | 19:23

  veli yine yurt dışını övmeye başlamış.bana dolandırıcı diyor ama ben her türlü ispatlarım kendimi.faceye kargo fişleri fahi herşeyi paylaşabilirim.veli beyde paylaşsın görelim dogruymuş böyle.BENAN denilen şahısta velide takma isimli dolandırıcı hepside yurt dışında oturan dolandırıcıdır.kendilerinden başka beni karalıyan yoktur.bu yazıyı okuyunca takma isimlerle ama karalamaya başlarlar

  yasemin    30 Kasım 13 | 11:45

  Peki ilaç kaç günde geliyormuş yurtdışından?
  Benim hamileliğim 18 haftalık oldu bu ilacı
  biran önce temin etmeliyim

  meral    02 Aralık 13 | 07:27

  büşra hanım ilaç için çok teşekkür edrm syenzde kurtuldum allah razı olsun

  senem    02 Aralık 13 | 07:31

  veli allah senin belenı versn paramı aldı ilaç gelmedi dolandırıldım arkadaşlar yurt dışından getiren veli ye inanmayın dolandrıcının ta kendisidir napacam bn şimdi ailem öldürücek bni

  nslihan    03 Aralık 13 | 07:44

  büşra çok teşekkür edrm allah razı olsun senden bni büyük bir yükten kurtatrdın çok saol….

  imge yalta    03 Aralık 13 | 15:34

  çok iyi yazmışsınız, ellerinize sağlık, çok güzel olmuş…:)

  yelda    03 Aralık 13 | 20:07

  Arkadaşlar ben bugün düşük ilacını kullandım sonuç olumlu ama mide bulantısından yerimde duramıyorum.Gerçi firma doktoru bahsetmişti bu durumdan yaklaşık 24 saat rahatsız ediyormuş ama yinede öyle böyle değil mide bulantısı çok şiddetli.Daha önce kürtaj olmuştum böyle bir sorun olmamıştı fakat benim kürtaj yaptıracak imkanım yoktu.ilaç kolayca düşük yaptırıyor ama sizin imkanınız varsa kürtaj yaptırın bence..

  dilan    04 Aralık 13 | 08:43

  Yarovdal LLN bende çok aradım ve forumdan bir arkadaş sayesinde buldum en sonunda.Kendisi geçen hafta sonu düşük yaptı bu hapla ve durumu şuan gayet iyi herhangi bir problem olmadan düşük yapmış. hafta sonu darısı inş bana.Bende dolandırılmasaydım çoktan düşük yapmıştım aslında ama birkaç ciğeri beş para etmez hapın Türkiyede olduğunu söyleyince bende inandım çaresiz çünkü çok zor durumdaydım.Siz sakın deyim inanmayın bu hap Türkiyede yok hatta doktorların bile reçete yetkisi yokmuş..Ben iki gün önce sipariş verdim yarın elimde olur inş hapı kullandıktan sonra sonucu yazarım yine.

  ahmet    07 Aralık 13 | 11:09

  veli köpek gibi havlama ben kayseride deilim ama sen kayseriye geldiginde bana bi alo dersen ben seni bana dogru yönlendiririm.haa bu arada karnındakini düşüre bildinmi işallah,kaç aylık oldu bebegin?

  günay    07 Aralık 13 | 11:14

  veli allah sizin belanızı versin 10 günü geçti hala ilaç felan yok paramı geri verin yoksa sizi şikayet edcem herşeyden nasıl olsa vaz geçtim,sahtekar dolandırıcı

  gizem    08 Aralık 13 | 11:36

  Ben kurtuldum çok şükür o bunalımdan hap işe yaradı Allah yüzüme baktı..Bu derdi gerçekten yaşayan bilirmiş milletin ağzı torba herkes bir akıl verdi durdu ben bu dertten kurtulana kadar.Yabancı doktorlar türk doktorlarından çok daha iyiymiş bunuda
  öğrenmiş oldum..Suna hanım sizede çok tşk ederim yardımlarınız için Allah razı olsun.

  yelda    08 Aralık 13 | 15:55

  ilaç işe yaradı hanımlar dün sorunsuz bir şekilde düşük yaptım şuan geri kalan hapları alıyorum,5 gün boyuncada kullanmam gerekiyormuş.Birde mide bulantısı olmasa iyi olacaktı ama bunada şükür diyorum.Ne çektiğimi bir ben bilirim! Birdaha asla böyle bir yanlışa düşmem çünki insanı insanlıktan çıkartıyorlar.Yardım edeceğini söyleyip elimdeki son paraya kadar aldılar ama Allaha havale ediyorum hepsini..Sen o fişleri facebook’ta değil mahşer günü Allaha gösterirsin Ahmet bey.Ben işlediğim günahın farkındayım umarım sende bunun yanına kalmayacağını biliyorsundur..

  zeliha    09 Aralık 13 | 17:02

  Boşuna birbirinizi yemeyin ve kandırmayında bu ilacı Türkiyede bulmak için 2 haftamı heba ettim ama nafile yok bu ilaç Türkiyede bulunmuyormuş.Kız kardeşim 8 yıllık eczacı o bile bulamadı ne yazık ki!!Sormadık yer bırakmadık en sonunda yurtdışında iki yabancı ilaç firmasında olduğunu öğrendik.Biri Belçikadaymış aurhes diye firma diğeride Ukraynada kievdeymiş slavutic med diye bir firma daha gönderiyormuş.Ben bugün istettim ilacı 4-5 güne gelir dediler zatende daha fazla arayacak halim yoktu.Boşuna milletin vebalini almayın yazık günah rahat bırakın insanları kendi hallerinede dertlerinin çaresini baksınlar.
  Vallahi midem bulandı şu okuduklarımdan pess..

  asuman    10 Aralık 13 | 15:09

  Zeliha hanım nasıl iletişime geçtiniz o firmalarla telefon veya mail adresleri varsa lütfen yazın benimde çok ihtiyacım var o ilaca kaybedecek tek bir günüm dahi yok.Karnım her geçen gün büyüyor birileri anlıyacak diye ödüm kopuyor

  ayşe    10 Aralık 13 | 15:45

  nilay ve suna sizin bilgileriniz yüzünden dolandırıldım,onlar birer dolandırıcıymış haftaya kadar ilaç gelecek dediler beni oyalayıp durdular ne ilaç var nede param ne olur birisi bana yardımcı olsun 3 aylık oldu bebek ailem duyarsa mahf olurum çaresizligimi anlayın yardımcı olacak varsa numaram

  fadime    10 Aralık 13 | 19:44

  zeliha hanım ben de sipariş etmiştim ancak gelmedi ne yapacağımı bilmiyorum şu an çok zor durumdayım param da yok beni öldürecekler ne olur biri bana akıl versin ne yapacağım ben ne…

  murat    11 Aralık 13 | 15:03

  Bakin ben msj okudum.eger amasya civari varsa ben dr murat tokmak dogum doktoruyum ilac iyi deyil gencler bunu sakin u.utmayin eger illada dusurmek iatiyorAniz numaram 0541 901 16 05 ama yinede iyi dusunun can sonucta

  ayse doruk    11 Aralık 13 | 19:30

  Ilacin fiyati nedir arkadaslar cvp yazin allahrizasi icin

  derya    14 Aralık 13 | 23:40

  Ahmet denilen sahtekara inanmayın sakın 300 Liramı aldı ama ilaç
  felan yollamadı 10 gündür perişan haldeyim.Ben ne çektiysem sende
  en dermansızını çekersin inşallah..

  Zeliha    15 Aralık 13 | 12:08

  Ben ilacı temin edip dün düşük yaptım hanımlar sandığımdanda kolay oldu gerçekten ama ilacın yan etkisi geçici bir mide bulantısı varki düşman başına katlanılır gibi değil.ilaç bünyeyi sağlam bir alabora ediyor düşük yaptıktan sonraki gün.kutuda 5 tane daha hap var ve tamamını 5 gün boyunca eksiksiz kullanmak gerekiyor.Düşük esnasında ağrı veya sancı olmuyor ama ben yinede kız kardeşimi çağırmıştım ne olur ne olmaz diye.Çünkü düşük yaparken ayağa kalkamıyorsunuz kasık bölgesi ve bacaklarınız kısmi olarak uyuşuyor.Yaklaşık 4 saat kadar sürüyor düşük zorda olmuyor ama imkanınız varsa kürtaj yaptırmak daha mantıklı diyorum..Bu arada Fadime hanım bende ilacı bana ulaştıran firma ile o email adresinden iletişim kurdum ve dolandırılmadım ilaç 1 gün gecikmelide olsa 4 günde ulaştı bana.Birileri insanların bu durumundan rant elde etmeye çalışıyor sanırım ama büyük vebal ve günah alıyorsunuz insanları kandırmayın etme bulma bu dünyası bu unutmayın.

  admin    15 Aralık 13 | 19:14

  Konuya yorum yazan herkesin dikkatine ; Bu ilacın türkiyede yasal izni ve satışı yoktur. Daha önce sayfamıza yorum yazarak ellerinde bu ilacın olduğunu , bir miktar para karşılığında satacağını belirten insanlar dolandırıcı çıkmıştır. Bir çok insan bu sahtekarlardan mağduriyet yaşamıştır. Lütfen bu mağduriyetlerin yaşanmasına izin vermeyelim.

  ayşe    16 Aralık 13 | 10:12

  DOKTORUM DİYE KENDİNİ TANITAN ADİ MURAT Bİ DOLANDIRICIDIR ŞÖYLE BÖYLE DEDİ BENİ DOLANDIRDI

  rana    16 Aralık 13 | 20:49

  Arkadaşlar Allah rızası için banada yardımcı olun 14 haftalık hamileyim ve eşimden sürekli şiddet görüyorum ve boşanmak istiyorum bu bebeği dünyaya getiremem hayatım zindan oldu.düşük yapmak için denemedik yol bırakmadım ama olmadı.düşük hapını çok aradım ve sordurdum ama yokmuş türkiyede olanlarda zaten ya hastanelik ediyor yada işe yaramıyor. Yurtdışından hapı gönderirken zorluk çıkarıyorlarmı benim yaşım daha 18 bile değil ne yapacağımı bilmiyorum biri bana yardım etsin lütfen.

  fadime    17 Aralık 13 | 20:39

  ilacım hala gelmedi 1 haftadır evden bile çıkmadım ha geldi ha gelecek diye Ahmetmisin gerçekte kimsin bilmiyorum ama yazıklar olsun sana 250 lira ile zengin olacağını sanıyorsun ama yanılıyorsun.Son paramdı o benim dolandıracak benimi buldun koskoca ülkede eğer başıma birşey gelirse bunun sorumlusu sen olacaksın sana ne beddua etsem azdır.Birde benim adıma yorum yazmayıda ihmal etmemişsin milleti dolandırmak için.Hem beni dolandırıyorsun hemde benim ağzımdan insanlara bana yaptığını yapmaya çalışıyorsun.Nasıl insanlarsınız siz.Seni, eğer olurda beni ailem yaşatırsa ve bu beladan kurtularsam savcılığa verip süründürecem ahdım olsun.

  yeşim    19 Aralık 13 | 00:24

  Ahmet denen iki yüzlü sahtekar neden telefonlara bakmıyorsun ya paramı geri iade edersin yada seni savcılığa verecem yemin ederim.Benim zaten canım yanacağı kadar yanmış varsın benide bu hamile halimle alıp götürsün polis ama sana rahat yüzü vermicem bunu bil ahlaksız adam seni.O para benim son kuruşuna kadar milleten borç aldığım tek kurtuluş
  yolumdu.Eğer biraz insan olsaydın benim gibi çaresiz bir insanın parasına tenezzül
  etmezdin.

  admin    20 Aralık 13 | 12:07

  Bir kez daha hatırlatma gereksinimde bulunuyoruz. Bu ilaç Türkiye’de satılmayıp ilaç temin etmek isteyen arkadaşların tanımadıkları insanlardan yardım beklemeleri dolandırmalarına sebep olmaktadır. Lütfen web sayfamız üzerinden herhangi bir ilacın önerisi ve satışında bulunmayınız. Aksi halde kişiye gelecek zarardan mesuliyet kabul etmeyiz.

  yeşim    21 Aralık 13 | 10:26

  Admin doğru söylüyor arkadaşlar düşük hapı sadece yurtdışındaki ilaç firmalarından temin edilebiliyor.Hap sadece yurtdışından belgeli ve onaylı bir şekilde ülkeye giriş yapabiliyormuş. Avrupada bu ilacı bulabileceğiniz birkaçtane firma var.Ben bugün Slavutic Medikalden bilgi aldım bu konuda firma kodlu sistem uygulaması ile çalışıyormuş.Hapı 3 veya 4 günde ulaştırıyorlar türkiyeye uluslararası kargoyla.En azından kurum niteliği taşıyorlar dolandırılmak gibi bir tehlike yok.Kodlu sistem onayı olmadan hapın zaten türkiyeye gönderilebilmesi imkansız dediler.ABSK onayı olmayan ilaçlar bizim ülkemizde yoklar beni kandırıp dolandırdılar dikkatli olun.Özellikle o Ahmet ve Büşra denilen iki sahtekara inanmayın insanları yanlış yönlendirip mağdur durumda bırakıyorlar.Bende çaresizliğimden inandım.ilacı kendilerinden alanlar neden gelip burya teşekkür mesajı bırakıyor belli oldu.o yorumlarıda kendileri yazıyorlar.

  hale    06 Ocak 14 | 21:09

  Türkiyedeki ilaçlarla cytotec,artorec felan uğraşmayı hiç göze alamadım zaten karnım burnumda 2 aydır canımdan bezmiştim üstelik hayati tehlikeside vardı cytotec kullanmanın.Yurtdışından Avrupa birliği sağlık komisyonu onaylı bir ilaç temin ettim Slavutic med diye bir firmadan..ilacın adı Yarovdal LNN reçete ve rapor onaylı temin ediliyor.Ciddi bir sağlık probleminiz yoksa ilacı alabiliyorsunuz.Elbette kürtaj imkanınız varsa ilaçla düşük yapmayı aklınızdan dahi geçirmeyin derim ama benim öyle bir imkanım yoktu ne yazıkki.ilaç kolayca düşük yaptırıyor ama bir iki gün mide bulantısı çektiriyor.Ben 12 haftalıkken kullandım düşük hapını daha erken hamilelikler için düşük yapmak daha kolaymış.ihtiyacı olan iletişim kursun firma ile yardımcı oluyorlar.türkiyedeki mide ilaçlarıyla düşük yapıp hastanelik olmaktansa doktor onaylı reçeteli ilaç kullanıp düşük yapmak daha mantıklı kim ne derse desin. farmatec-medical@hotcom 00380 95 306 42 78

  ceren    20 Ocak 14 | 18:01

  bu ilaç altı aylık hamileliğide sonlandırır mı ne olur biri bana yardım etsin ölmek üzereyim artık dayanamıyorum…

  Nur    24 Ocak 14 | 10:56

  Kızlar ilacı falan boşverin soğanı kabukları ile 4 e kesin kaynatın suyunu için 2 büyük soğanı 2 su bardağı suyla kaynatın sabah aç karnına akşam yatarken günde 2 kere için en geç 1 hafta içinde bebek düşüyor

  pelin    05 Şubat 14 | 14:22

  nur gerçekten işe yarıyormu

  buse    10 Şubat 14 | 11:03

  arkadaşlar bu haptan acil olarak almam lazım lütfen bana yardımcı olun..

  buse    10 Şubat 14 | 11:07

  bu soqan olayı cidden işe yarıo mu denediniz mi .?

  çiğdem    12 Şubat 14 | 10:07

  Nişanlım ile 2 haftadır gitmedik doktor bırakmadık ama sonuç çıkmadı hiçbirinden 13 haftalık hamileliğe birşey yapamayacaklarını yardımcı olamayacaklarını söylediler.Yurtdışında Yarovdal diye bir ilaç varmış onu önerdi son gittiğim doktor..Fiyatını bilmiyorum ama kaybedecek vaktim yok..Yurtdışından ilaç alan arkdaşlar yardımmcı olun lütfen en azından neyı nasıl yapacaz bır yol gösterin lütfen acill

  tuğçe    16 Şubat 14 | 21:22

  Allah razı olsun son nefeste kurtuldum sayenizde kürtaj yaptıracak kadar para bulamazdım
  ilac gerçekten hayatımı kurtardı diyebilirim.Paylaşımlar için çok teşekkürler.

  ayşee    18 Şubat 14 | 10:43

  yabancı firmaya güvenmeyin ben bundan bir ay önce gönderdim para daha gelecek yok barkodlanmadı yok sorun var inanmayın women on web diye bir kadın dayanışma sitesi var ora iletişime geçin muhattab kişi bulabiliyorsunuz

  elif    18 Şubat 14 | 10:48

  tuğçe ilaç nereden aldın bana da söylermisin
  nur senin dediğin na kadar etkili lütfen biri bana da yardımcı olsun :((

  nermin    19 Şubat 14 | 21:42

  ilaç ile yarıyor arkadaşlar 14 haftalık çilem dün bitti nihayet rahat bir nefes aldım.Daha önce kürtajda olmuştum ama bu daha kolay oldu sanırım.Sadece biraz mide bulantısı yaptı düşükten sonra başka bir sıkıntısı yok.

  tuğçe    19 Şubat 14 | 21:49

  Elif hanım ben ilacı yurtdışından temin ettim.Yabancı bir ilaç firmasından buldum.Şuan birkaç bayan arkadaşda iletişim halinde firmayla.ukraine05@htmlcm
  buda mail adresleri iletişim kurun size bilgi vereceklerdir.

  ayşee    27 Şubat 14 | 13:39

  tuğçe hanm sorun oluyor gümrükte dediler sizinki kaç günde geldi

  özlem ozlem    03 Mart 14 | 08:53

  arkadaşlar bir anne olarak yazıyorum size , Dünyanın en güzel şeyi anne olmak ilaçları kullanırsınız sonra ilaçlar düşük yaptırmaz ama karnınızdaki bebeği sakat bırakır sonra doğurursunuz ve skaat bir çocuk ömür boyu çekersiniz, ya aldırın bir kadın doğumcuyla görüşün , araştırın durumunuzu anlatın bulursunuz , yada sağlıklı bir çocuk doğurun, ailelriyle paylaşa bilenler geç olmadan paylaşsın , benim 3 kız kardeşim var okuyorlar bekarlar , hep onlara tembih ederim Allah korusun, yapmayın ama başınıza da gelirse sakın intihar falan düşünmeyin , gelin bana anlatın bi hal çağresine bakarız,diyorum , çok geç olmadan bi ablanıza annenize anlatın ama çok güvendiğiniz biri olsun arkadaşınız değil ,

  ayşenur eryılmaz    05 Mart 14 | 09:50

  Hepinizi de şiddetle kınıyorum. Analığın güzelliğini, maddi manevi her güçlüğe direnmeye değer olduğunu bilmiyor olmalısınız. Lütfen isteyerek ya da istemeyerek, meşru ya da gayrimeşru her ne yaptıysanız sonucuna katlanın, buna değer, cesur olun pişman olmayacaksınız. Sizin düşürmeye çalıştığınız bebeklere sahip olabilmek için servetlerinden vazgeçecek insanlar var, ne kadar şanslı olduğunuzun farkında değil misiniz.

  ayşee    10 Mart 14 | 12:57

  ayşenur ve özlem hanım evet haklısınız yalnış birşey söylemiyorsunuz burda herkes kadın aynı duygular içerisindedir emin olun ataerkil bir toplumda yaşıyorsunuz bunun bilincinde olun öyle basit olduğununu düşünmüyorum cesur olun şu yaşadığımız toplumda olunmaz nasıl bir ülkede yaşıyoruz farkında değilsiniz evet bu durumu normal karşılaayacak kesimde var karşılamayacak kesimde var belki tecavüze uğradı belki isteyerek yaptı belki belki herkesin kendi hayatı kimseye ders vermenin bi anlamı yok demekki insanlar gerçekten zor durumda insan başına herşey gelebilir böyle şeyler söyleceğiniz destek olalım yardımcı olalaım

  nebile    13 Mart 14 | 15:26

  ilacın ismi yarovdal LLN hanımlar bende Türkiyede bulmak için aramadık sormadık yer bırakmadım ama nafile yok bu ilaç bizim ülkemizde bulamadım.Zaten olsada hiçbir doktorun reçete ve rapor verme yetkisi yokmuş çünkü sağlık bakanlığı tarafından toplatılmışlar.Sadece yurtdışından yabancı medikal firmalardan reçeteyle alınabiliyor.Bende öyle yapmak zorunda kaldım.ilacın bana ulaşması 5-6 gün sürdü ama çok şükür beni yeniden hayata döndürdü. intiharı bile düşünüyordum çünkü çaresizdim ailem bu durumu öğrenseydi beni zaten yaşatmazlardı.kullanımı son derece kolay ve pratik en azından bir tehlikesi yok sorunsuz bir şekilde düşük yaptırdı bana.Yardıma ihtiyacı olan zor durumdaki kişiler ukraine05@htmcm mail atabilir konsultatsiya sorularından sonra ciddi sağlık problemi olmayanlar temin edebiliyor.

  merve    22 Mart 14 | 22:49

  ahmet yardımmmmm nolurrrrr

  merve    22 Mart 14 | 22:50

  ahmet lütfennnnnn yardım

  yağmur    04 Nisan 14 | 10:07

  Yarovdal düşük hapını daha önce kullanıp düşük yapanlar varsa lütfen yardımcı olsun bugün gittiğim doktor 13 haftalık hamile olduğunu ve kürtaın mümkün olmadığını söyledi.Yarovdal diye bir haptan bahsetti yurtdışından getirelebiliyormuş naıl alabilirim bu ilacı yalvarırım biri yardım etsin..

  tülin    05 Nisan 14 | 22:02

  15 haftalık hamileyim kürtaj olamıyorum kadın doğum doktorum Yarovdal isimli bir ilaçtan bahsetti bu saatten sonra tek kurtuluş çarem bu ilaç fiyatı ne kadar acaba?ilacı daha önce alanlar banada yardımcı olun yalvarıyorum dayanacak gücüm kalmadı.

  çaresiz    10 Nisan 14 | 22:33

  Arkadaşlar lütfen banada yardımcı olun.2 gü önce cytotec kullandım düşük yapmak için ama hiçbir işe yaramadı.ilacı bana anlattıkları gibide kullandım fakat kanamam dahi olmadı.Bugün özel bir hastaneye muayene olmaya gttim doktor ilaç kullandığımı anladı ama Allahtan anlayışlı birisi çıktı karşıma.şuan 12 haftalık hamileymişim ve kürtaj mümkün değil dedi.Yarovdal diye bir düşük ilacı varmış yurtdışından satın alınıyormuş bu saatten sonra sadece o ilaçla mümkün olabileceğini söyledi.ilacın sadece adını söyledı nasıl temin eidiğini ve nasıl kullanıldığını anlatmadı.Yardımcı olabilecek birileri varsa yalvarıyorum yardım etsin.hergün eşimden hamile halimle şiddet görmekten bıktım artık.

  ilknur    12 Nisan 14 | 16:28

  Nebile hanım verdiğiniz bilgiler için kendi adıma çok teşekkür ederim.Biraz geçte olsa en sonunda ilacı kullanıp düşük yaptım.Şimdi keşke boşu boşuna 1,5 ay kaybetmeseydim diyorum.Site ve forumlardaki kan emicilerin eline düşmeden çok şükür bunuda atlattım.
  Zamanında kürtaj yaptırsaydım başıma bütün bunlar gelmiyecekti ama yaşanılacağı varmış demekki bu kadar keder ve üzüntünün.Kimsenin kimseye 1 gram acıması kalmamış bu dünyada sakın can havli ile paranızı dolandırıcılara kaptırmayın ve vakit varken gidip kürtaj yaptırın..Eğer hamileliğiniz 2,5 aydan fazla ise Yarovdal kullanıp düşük yapabilirsiniz.Dikkat edin bu ilaç reçetesiz alınamıyor.Reçete olmadan kimseyede inanmayın.

  gül    13 Nisan 14 | 16:04

  Arkadaşlar eğer hamileliğiniz 10 haftadan daha büyük değil ise gidip kürtaj olmanız daha mantıklıdır diyorum.Ben Yarovdal düşük hapını 13 haftalık hamileyken 5 gün boyunca kullandım.Tıbbi olarak ilaç düşüğü başlattı ve doktora gidip çocuğu aldırdım.Tabi ilaç düşüğü başlatır başlatmaz özel bir hastaneye gidip içerde parça kalmaması için doktora başvurmanız lazım. Aslında bununda kürtajdan pek bir farkı yok gibi ama bu ilacı kullanmadandahiçbir doktora derdinizi anlatamıyorsunuz.Doktor müdehalesi yaklaşık yarım saat sürüyor ama düşükten sonra birkaç gün mide bulantısı oluyor baştan söyleyim.

  elif    26 Mayıs 14 | 16:04

  Arkadaşlar ben düşük hapını geçtiğimiz hafta içi temin edip kullandım ve sonuç olumlu oldu.Hapın adı Lentonil LLN mavi beyaz kapaklı içinde 6 tane kapsül şeklinde hap var.Kullanımıda çok kolay ama yindede korkmadım değil tabiki ama başkada bir seçeneğim kalmamıştı 15 haftalıkken hiçbir doktor kürtaja yanaşmadı.Bu hap yurtdışında’da reçeteli olarak satılıyor fiyatıda uçuk kaçık kürtaj fiyatlarına göre çok uygun.Cytotec kullanıp düşük yaparım sanmıştım ama öyle olmadı o riski göze alamadığım için bu hapı kullandım. Psikolojim bozuldu herkes yeteri kadar aşağıladı ama büyük bir dertten kurtuldum ona şükür ediyorum.Umarım bir daha başıma böyle bir şey gelmez her an endişe içinde yaşamak çok kötür birşey gerçekten.Hele insanlara laf anlatmak nerdeyse imkansız.Düşük hapı arıyanlar dikkat etsin ben bu firmayla iletişime geçene kadar çok kişi ile irtibat kurdum çoğu dolandırıcı çıktı bu firma gayet güvenilir çalışıyor en azından sözlerinde duruyorlar..mail adreslerini bırakıyorum isteyen ulaşıp bilgi alabilir

  atk    06 Haziran 14 | 07:43

  elifmisin nesin milleti kandırıp boş yere umut vermeyin adi dolandırıcılar ahlaksız namussuzlar sizin firmanızından sizinde allah belasını versin adi köpekler sakın ama sakın inanmayın bunlara

  ali yılmaz    05 Temmuz 14 | 10:27

  yurtdışından ilaç gönderecegini söyleyen dolandırıcılara inanmayın türkiyeye yurtdışından ilaç girişi yasak eger serbest olsaydı uyuşturucu getirirlerdi.Google a yurtdışından kargo ile ilaç getirmek yazın bakın görün yasak oldugunu.
  bu adi insanlar sizin zor durumunuzdan faydalanarak dolandırıyorlar sizde ilacı satan kişi yurtdışında şikayet edemem diye işin peşini bırakıyorsunuz bu adamlar böyle at koşturuyor

  fatma    06 Temmuz 14 | 09:49

  hepınız zordurumdasınız anlamaya calışıyorum ama dusurmeye calıştıgınız sızın canınız cocuk sahıbı olabılmek ıcın ınsanlar neler yapıyor allah sızlere nasıp etmıs sızlerse sankı canlıdan bahsetmeyıp bobrek tasımı dusurmeye calısıyosunuz basta korunsaydınız? kusurabakmayın ama anne karnında ılk gunden ıtıbaren o bır canlı allah katında katıl oluyorsunuz. günah dussundıye ıçtıgınız ilaç ya özürlü olmasıı saglarsa ne olacak?

  kudret macit    18 Temmuz 14 | 13:38

  Bende bitkisel ilaçtan istiyorum ne olur yardım edin

  pişman    20 Temmuz 14 | 12:38

  ilk bebeğime nişanlıyken hamile kaldım nişanlımın evlenmek için parası yoktu beklememiz lazımdı bu bebekten kurtulmam lazımdı bi çare bulmadık kaçacaktım annemi bırakamadım arkamdakiler ölürdü anneme anlattım son çare bebek 5 aylık olmuştu bi hap bulup düşük yaptım o günden bu güne pişmanlık içindeyim 2. bebeğiğme hamileyim şu an doğmak üzere o kadar güzel bir duygu ki anlatamam yapmayın kıymayın bebeklerinizze keşke bnde kıymasaydım da doğsaydı ama olmadı hala rüyalarımda o bebeğim çıkmıyor aklımdan sadece paylaşmak istedim…

  alime    21 Temmuz 14 | 00:44

  Arkadaslar yarovdal diye sizi kandiriyorlar o doktor bozuntulari. Benim parami da umutlarimi da caldilar. Allah onlarin cocuklarina versin belasini. Sakin para gondermeyin oyalayip duruyolar gonderdik gelmedimi diye sacma sorular. Kapida takilmis bi daha gonderecez su kadar daha lazim diye…

  guray kara    02 Eylül 14 | 12:27

  Rabbim hepinizi islah etsin.5 dk.lik zevk icin canlara kiyiyosunuz..bi dunya katil yigini toplanmis dusuk hapi soruyo..kimileride ataerkil toplumdan bahsetmis:)o kadar ataerkil toplumda gayri mesru cocuk nasil yapiyosunuz dusundurucu dogrusu..size tavsiyem kiciniza ve nefsinize hakim olmaniz

  melih yılmaz    21 Eylül 14 | 23:33

  yurtdışından ilaç gönderecegini söyleyen dolandırıcılara inanmayın türkiyeye yurtdışından ilaç girişi yasak eger serbest olsaydı uyuşturucu getirirlerdi.Google a yurtdışından kargo ile ilaç getirmek yazın bakın görün yasak oldugunu.
  bu adi insanlar sizin zor durumunuzdan faydalanarak dolandırıyorlar sizde ilacı satan kişi yurtdışında şikayet edemem diye işin peşini bırakıyorsunuz bu adamlar böyle at koşturuyor

  buse86    17 Ekim 14 | 09:06

  Ben yurt disindayim..
  Arkadaslar inanmayin kimseye ewet oyle bi ilac var ru486 (Mifeprex)… yada misoprostol
  Ama bunu temin edemezsiniz.burda doktor recete yazmadan agri kesici antibiyotik vs..onemsiz ilaclari bile alamazsiniz . Kaldiki boyle bi ilaci eczanede satsinlar.
  Inanmayin bu tur seylere baska yontemler bulun…

  cigdem kaya    29 Ekim 14 | 19:23

  Bende aylar once yurt dışındaki o firmadan ilac siparis ettim ve ilacim gelmedi dolandirici hepsi sakin inanmayim ve simdi cok zor durumdayim ne yapacagımı bilmiyorum. Lutfen bana da aciken yardim edinnnn

  Bahar demir    18 Mart 15 | 08:44

  Merhaba ben 19 haftalık gebeyim siz siz olun ukraine05@hotmail.com sitesine ve kendini doktor diye tanıtan kişiye inanmayın benim 500 liram gitti 2 ay oldu hala ilacım yok ne düşük yapabildim ne de paramı alabildim sakın kanmayın

  Sevda    14 Haziran 16 | 10:33

  Yelda hanim sizin aldığınız hapı adına acaba bi yardimci olurmusunuz

  dusuk ilaci    25 Haziran 16 | 00:52

  dusuk ilaci elimde mevcut Detay bilgi

  Dert babası    15 Ekim 16 | 14:10

  Çanakkale de olan zor durumda olanlar mesaj atın mgezici17@hotmail.com

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle