Tarih :

Ana Sayfa »  » Zayıflatan bitkiler…

Zayıflatan bitkiler…

Tarih: 14 Ağustos 2014 - Perşembe | Kategori: Kilo problemi, Manşet | Yorum Yok |

Zayıflatan bitkiler…

1) Ardıç Tohumu :

Ardıç tohumu iyi bir diüretik bitki olduğundan vücuttan suyun atılmasına yardımcı olur ve mide bağırsakların daha iyi çalışmasına sağlar.
Böylece metabolizma hızlandıran etki ortaya çıkarır. Bundan dolayı, Ardıç tohumu çok sayıda bitkisel diyet hapında, zayıflama hapları içerisinde önemli bir ham madde olarak yer almaktadır.

2)At Kuyruğu ile Zayıflama (zayıflatan bitki)
Atkuyruğu zayıflama konusunda çok etkili bir şifalı bitkidir.
Özellikle ödem atıcı ve idrar sökücü olduğu için aşırı sodyum tüketimine bağlı olarak vücutları su tutan ve fazla ödemlerden kaynaklanan kiloları olanlar için at kuyruğu bitkisi bulunmaz bir nimettir.
Hazırlanışı : 2-3 gram kurutulmuş at kuyruğu bitkisi alınarak, kaynamış suda iyice demlenir. 5 dakika kadar kaynatıldıktan sonra 10 – 15 dakika kadar bekletilir. Öğün aralarında günde 2-3 kez içilir.
At kuyruğu çayı içenlerde idrar rengi biraz değişmektedir. Bundan dolayı endişe etmeyin.
Kısa sürede zayıflatan ve kilo verdiren etkisini görerek bitkisel zayıflamayı kendi gözlerinizle göreceksiniz.

3)Mate Yaprağı Çayı ile Zayıflama:(zayıflatan bitki)
Mate yaprağıyla yapılmış çok önemli bir çalışma vardır: 2001 yılında 47 adet obezite sorunu yaşayan hasta üzerinde yapılan araştırmada günde 3 kez bir çay bardağı 45 gün boyunca mate çayı içirilen kişilerde ortalama 2-3 kilo mucizevi zayıflama tespit edilmiştir.
Bunun yanında bitkisel zayıflama destek ürünü kullananlarda 2 ayda 6 kilo kalıcı zayıflama görülmüştür.
Mate yaprağı çayı zayıflatırmı sorusuna böylece evet şeklinde bilimsel olarak cevap vermiş oluyoruz.

Mate yaprağı çayı hem tok tutucu özelliği nedeniyle iştah kesen bir bitkisel çayıdır ki bu özelliği diyet için çok önemlidir, hem de mate yaprağında bulunan yağ yakıcılar aracılığıyla yenilen besinlerin yağa dönüşmeden hızla sindirilmesini sağlamaktadır.
Mate yaprağı içerisinde bulunan matein, kafein benzeri bir etki ile metabolizma hızlandırmanın bir yolu olarak kullanılmaktadır.
Ayrıca bitkisel metabolizma hızlandırıcı enzimler olarak bilinen ksantin, teofilin teobromin, teofilin türü maddeler, mate çayına kilo verdiren ve zayıflatan bitki özelliğini güçlü şekilde arttırmaktadır.

Bundan dolayıdır ki obezite ye varan aşırı kiloları bulunan kişilerin mata çayı içmeleri veya mate yaprağı özü bulunan bitkisel diyet ürünleri kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Hazırlanışı : Mate çayı aynen siyah çay veya yeşil çay gibi itinayla demlenerek hazırlanır.
Fakat burada dikkat edilecek nokta kaynar su kullanmadan sıcak su ile Mate yaprağını demlemek gerektiğidir.
Mate biberiye funda kekik yeşilçay birlikte demlendiğinde de süper bir karışım yapılıp güzel ve zayıflatan bir bitkisel çay elde edilmiş olmaktadır.

4)Yeşil Çay ile Zayıflama:

Yeşil çay kilo vermeye yardımcı önemli bir bitkidir.
Zayıflamak için şifalı bir bitki olan yeşil çayın doğru demlenmesi ve hazırlanışı fevkalade önemlidir.
Gerçekten iyi bir yeşil çay demlemek zor ve zahmetli dikkat gerektiren bir iştir.
Çay demleme esnasında yapacağımız yanlışlıklar neticesinde yeşil çayda yer alan bir takım faydalı enzimler yok olabilir.
O nedenle aşağıdaki 1 kişilik yeşil çay tarifi ni dikkatle takip etmenizi tavsiye ederim:

Her bardağa 1 sallama yeşil çay yada 2 – 4 gram yeşil çay kullanmalısınız. (zayıflatan bitki)

•Bir çaydanlığa soğuk su doldurarak kaynamaya koyun. Kesinlikle ılık ve sıcak su kullanmayın. Su soğuk olmalıdır.
•Suyu kaynar şekilde 3 dakika kadar tuttun.
•Kaynar suyu çaya yada sallama paketinin üzerine döküp 3 dakika boyunca demin oturmasını bekleyin. Daha sonra sallama çayı veya yeşil çay yaprağını demini aldırdıktan sonra çaydanlıktan çıkarabilirsiniz.
•Yeşil çayı bardağa koyup servise hazır edin ve 3 dakika kadar oturmasını ve soğumasını bekleyin.

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle