Tarih :

Ana Sayfa »  » Yoğurt ile nasıl kilo verilir

Yoğurt ile nasıl kilo verilir

Tarih: 11 Temmuz 2013 - Perşembe | Kategori: Kilo problemi, Manşet | Yorum Yok |

Yoğurt ile nasıl kilo verilir

Şu sıralar sıklıkla yoğurt yiyenlerin daha fazla zayıflayabildiğini ve üstelik karın bölgesinden kilo verdiklerini duyuyoruz. Diyet yapan insanlarda yapılan araştırmalarda her öğünde yağsız yoğurt yiyenlerin diğerlerine göre %25 daha fazla kilo verdiği ortaya çıkmıştır.

Karın bölgesi yağları en tehlikeli yağlardır. İç organlara kadar yayılır ve vücudumuzun kortizol ismi verilen bir hormonu salgılamasını sağlayarak daha da yerleşik hale geçerler. Yoğurt, kas yapısını kuvvetlendirirken, kortizol hormonunun salgısını düşürerek karın bölgesi yağlarını yakar.

Yoğurt uzun süre tok tutmaktadır. Özellikle yemek ile birlikte yenilen yoğurt daha da etkilidir. Yemekten tam doymuş olarak kalkmanızı sağlar.

Yapılan bir araştırmada, diyet yapanların her birine günde 200 kalorilik meyveli yoğurt, ayran verilmiş. Yoğurt yiyenler daha fazla kilo vermişlerdir. Üstelik tok kalarak.

Rejimlerde B grubu vitamin eksikliği nedeni ile tatminsizlik ve kötü ruh hali oluşur. Bu nedenle rejim bir süre sonra bırakılır. Yoğurt zengin bir B12 ve B2 vitamini deposu olduğundan bu durumlar oluşmaz ve rahatlıkla diyet yapılır.

Menopoz döneminde olanlar ile gelişme çağındaki çocuklar, yaşlılar kemik gelişimi, diş sağlığı için yoğurt tüketmelidir. Özellikle vejeteryan olanlar sıklıkla tüketmelidir.

Her gün düzenli olarak yoğurt tüketen insanlarda tüketmeyenlere göre yüksek tansiyon hastalığı daha az görülmektedir. Üstelik dolaşım sistemi sorunlarından olan damar sertliği oluşumu azalmaktadır.

Metabozlimada yoğurt içinde olan proteinler hızlanma sağlar. Böylece, kilo vermek daha da kolaylaşırken kendinizi daha enerjik hissedersiniz.

Yoğurt üzerinde yapılan araştırmalar diyet yapanların çok faydalandığı bir yiyecek olduğunu göstermektedir. Özellikle sindirim sistemini düzenlemesi ve bağırsaklarda yararlı bakterileri arttırması ile yoğurt sindirime çok destek verir. Böylece, sindirim sistemi hızlanır. Unutulmaması gereken şey, yağsız yoğurtlarda çok daha fazla kalsiyum olduğudur.

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle