Tarih :

Ana Sayfa »  » Vücudumuzun hastalıklara karşı verdiği sinyaller

Vücudumuzun hastalıklara karşı verdiği sinyaller

Tarih: 11 Ekim 2013 - Cuma | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları, Manşet | Yorum Yok |

Vücudumuzun hastalıklara karşı verdiği sinyaller

Vücudumuz hakkında yapılan araştırmalar her geçen gün bizi şaşırtıyor. Londra’da yapılan bir araştırmaya göre vücudumuz hayatımızı kurtaracak çeşitli ipucu vermektedir. Önemli olan bu ipuçlarını görmek ve önlem alabilmektir. Uzmanlar, parmakların uzun olmasının bile bir ipucu olduğunu söylerken, detaylara dikkat ederek sağlığımızın koruyabileceğimizi belirtiyorlar.

Dakikada 15 kez ve daha altında nefes alıyorsanız sağlıklı ciğerleriniz vardır. Eğer, 25 kez ve üstü nefes alıyorsanız ciğerlerinizi hemen kontrol ettirin.

Aynada gözlerinizi inceleyin. İrisin etrafında beyaz bir daire varsa kolesterolünüz yüksektir. Hemen kolesterol kontrolü yaptırın çünkü kalp hastalıklarına karşı savunmasızsınız.

Önünüze koyulan 10 eşyayı 10 sn. baktıktan sonra gözünüz kapalı hatırlıyorsanız. Alzheimer riskiniz daha düşüktür.

Yere çizilen 1 metre uzunluğunda bir çizgide denge kaybı olmadan rahat yürüyorsanız vücut ve beyin koordinasyonunuz düzgün işliyordur.

Tırnaklarınızda mavilik veya morluk varsa kalp hastalığı habercisidir. Tırnak üzerinde bombeler, kalınlıklar veya tümsekler varsa akciğerlerinizde sorun olabilir.

Avuç içlerinde kızarıklar veya lekeler varsa karaciğerinizi kontrol ettirin.

Kollarınızı yere paralel bir şekilde uzatın. Bu pozisyonda elleriniz titriyorsa tiroid sorununuz olabilir.

Doğduğunuzda 3 kilogramın altındaysanız, kalp hastalıklarına karşı açıksınız demektir. Kalp kontrolü mutlaka yaptırın. Ayrıca göbeklenme ve bel çevresinde yağlanmanız varsa, kalp krizi geçirme olasılığınız yüksektir.

Sık sık tuvalete çıkma ihtiyacı varsa hemen şeker kontrolü yaptırın. Diyabetin baş belirtisi, sık idrara çıkmaktır.

Nabız atışınız ne kadar yavaşsa o kadar fazla yaşacaksınız demektir. Nabız atışı 70’in altında olanlar daha uzun ve sağlıklı yaşarlar.

İşaret ve yüzük parmaklarınız aynı uzunluktaysa kalp krizi geçirme oranınız yüksektir.

Başparmağınız ile ayak bileğinizin arka kısmına bastırdığınızda bir çukurluk oluşuyorsa, kalp, akciğer ve böbreklerinizi kontrol ettirin.

Dişleriniz çok sık çürüyor ve fırçalarken kanama yapıyorsa kalp hastalıklarına açıksınız demektir.

 

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle