Tarih :

Ana Sayfa »  » vajinal estetik

vajinal estetik

Tarih: 23 Haziran 2013 - Pazar | Kategori: Kadınlar, Manşet | Yorum Yok |

vajinal estetik

Vajina Daraltma Operasyonu Vajina daraltma ya da vajina estetiği cinsel estetik ameliyatı, yaş veya doğumlara bağlı olarak vajina gevşemesi sonucu oluşan estetik görünümü düzeltmeye ve cinsel ilişki hazzını artırmaya yöneliktir. Vajina gevşemesi yapısal olarak veya normal doğum sonrası oluşan travma sonucunda alt genital bölgede bulunan kas ve yumuşak dokuların gevşeyip genişlemesi ve sarkmasıdır.

Vajina kaslarının gevşemesi, cinsel ilişki sırasında önemli bir sorun haline gelebilir. Özellikle ilk doğumdan sonra düzgün onarılmayan vajina içi yırtıklar, ilişkiden duyulan hazzı engelleyebilir. Bunun sonucunda kadın özgüvenini kaybedip cinsel yaşamdan soğuyabilir. Vajina estetiği vajina daraltma cinsel estetik operasyonu sayesinde kadının cinsel ilişkiden yeniden haz almaya başlaması sağlanabilir. Ayrıca operasyon sonrası yaş ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkabilen idrar kaçırma durumu da düzelebilir. Vajina estetiği ameliyatı sırasında ayrıca küçük dudakların düzeltilmesi ameliyatı yani labioplasti birlikte yapılabilir.

Vajina gevşemesi ile birlikte vajina kaslarının normal gerginlik ve dirençleri azalır, vagina kontrol ve destek fonksiyonları bozulur. Sonuç olarak vajina gevşer, iç, dış genişliği artar ve cinsel haz azalır. Duvarlardaki gevşeme aynı zamanda cinsel partner olan erkeğin duyacağı cinsel hazzı da azaltacaktır.

Cinsel estetik ameliyatları arasında önemli bir yeri olan vajina daraltma ya da vajina yenileme operasyonunda cerrahi olarak vajinal kanal daraltılır, gereken miktarda mukoza ve kas dokusu çıkarılır, gevşemiş olan kas yapıları dikilerek daha gergin ve sıkı hale getirilir. Burada çıkarılan doku miktarının dozu çok önemlidir.

Gereğinden fazla doku çıkarılması ileride başka sıkıntılara yol açabilir. Vajina cinsel estetiği ameliyatı lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Lokal anestezi ile yapıldığında hasta hiçbir ağrı duymaz. Ameliyattan sonra kısa bir süre dinlenir ve gönderilir. Vajina estetiği ameliyatı genel anestezi ile yapıldığında ise hastanede bir gece yatış gerekir. Ertesi gün hasta taburcu edilerek gönderilir. Hasta 1-2 gün içinde normal yaşantısına dönebilir.

Vajina estetiği ameliyatı sonrası bir süre adet kanamasından biraz daha az aralıklı kanamalar olabilir. Cinsel yaşantı ise 4-6 hafta sonra başlayabilir. Ameliyatta eriyen estetik dikişler kullanıldığından dikiş alma problemi yoktur. İyileşme bir haftada tamamlanır. Ancak vajina ameliyatı sonrası temizlik çok önemlidir.

Vajina daraltma sonrası bakım

Vajina daraltma sonrası bakım oldukça önemlidir, bu sebeple estetik doktorunuzun tavsiyelerine tam uyunuz. Vajina daraltma sonrası bakım konusunda en önemlilerinden biri enfeksiyon oluşmasını önlemektir. Bunun için öncelikle ameliyat adet bitimi sonrası ile sonraki adete 10 gün kala arasındaki devrede yapılır. Yine enfeksiyonu önlemek için ameliyat sonrasında koruyucu antibiyotik kullanılır.

Vajina daraltma sıklıkla lokal anestezi altında yapılır. İnce bir iğne ile lokal anestezi maddesi yapılırken çok hafif bir yanma hissi duyulabilir. Çok kısa süre süren bu devre sonrasında vajina bölgesi tamamen uyuşur ve ameliyat süresince hiç bir ağrı duymazsınız.

Vajina daraltma ameliyatında eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alma problemi olmaz. Ameliyat 45 – 60 dakika arasında sürebilir. Vajina daraltma sonrası kısa bir dinlenmeden sonra evinize gidebilirsiniz. Ameliyat sonrasında pamuklu iç çamaşırı giyilerek terleme önlenebilir. Ameliyat bölgesinin kuru tutulması için ameliyat gününde sık sık pet değiştirmelisiniz (2 saate bir olabilir).

Vajina daraltma sonrası adet kanamasından daha az birkaç gün sürebilen hafif sızıntı olabilir. Kanama 3-7 gün kadar sürebilir, bu durum normaldir. Vajina daraltma sonrası 2-3 gün kadar istirahat etmeniz faydalı olur. İlk birkaç gün vajina bölgesine steril gazlı bez konur ve her tuvalette değiştirilir. Tuvaletten sonra antiseptikli gazlı bez ile önden arkaya bir defa silinir. Bunu 1 hafta kadar uygulamak yararlı olur. Vajina daraltma sonrası 4 gün duş alınmamalıdır.
Ağrı kesiciyi iki gün kullanıp sonra kesiniz. Bundan sonra ağrı olursa yine ilaç kullanabilirsiniz. Antibiyotiği ise 10 gün düzenli kullanınız. Vajina daraltma sonrası 4. gün ılık bir banyo yapabilirsiniz. Ameliyati sonrası 4-6 hafta cinsel ilişki yapılmamalıdır.

Vajina daraltma sonrası estetik doktorunuzun tavsiyelerine tam uyarsanız, sonuç başarılı olacaktır. Ancak bölge itibariyle kirlenebilen bir bölge olması nedeniyle temizlik ve kuru tutulması çok önemlidir. Ameliyat öncesi devrede lokal anestezi için kan tahlili yaptırmanızda fayda vardır. Vajina daraltma ile birlikte aynı ameliyatta vajina estetiği, klitoris küçültme estetiği (cinsel estetik), labioplasti ve kızlık zarı onarımı yapılabilir.

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle