Tarih :

Ana Sayfa »  » Ter Kokusuna ve Aşırı Terlemeye Son!

Ter Kokusuna ve Aşırı Terlemeye Son!

Tarih: 9 Nisan 2013 - Salı | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları | Yorum Yok |

Ter Kokusuna ve Aşırı Terlemeye Son!

Kokusuna ve Aşırı Terlemeye Son!

Terlemenin temel fonksiyonu vücut sıcaklığının ayarlanmasıdır. Berrak ter salgılayan ter bezlerinden salgılanan sıvı (ter) buharlaşma yoluyla uçarak vücudun soğutulmasına yardım eder.

Vücut ısısı beynin hipotalamus bölgesindeki ısı düzenleme merkezi tarafından kontrol edilir. Bu işlem berrak ter salgılayan ter bezlerinden ter atılması ve cildin kan akımı düzenlenmesiyle yapılır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu aşırı terlemeye karşı ve ter kokusunu önleyici 2 kür önerisinde bulundu.

* Enginar kökü kaynatılır çıkan su soğutulur sabahları bir kahve fincanı içilir. Çiçekleri, yaprakları, tohumu ve kökünden oluşan karışım çay gibi demlenir.

*Bal ile hazırlanan karışım yemeklerden önce ve yatmadan önce yenmelidir. Yemeği yapılır.

*Erik ve yaprağı kaynatılır. Sıcak olarak içildiği zaman terleterek zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar. Frenk üzümü terletici etki gösterir. Yapraklarından ve meyvelerinden çay demlenir. Meyveleri taze olarak tüketilir.

*Güzel avrat otu terletici özelliği vardır.

*Hıyar (salatalık) ter bezlerinin düzenli çalışmasında etkisi vardır. Salatalık soyulmadan yenirse daha faydalıdır. Hodan terletici etkiye sahiptir.

*Aşırı terlemeye karşı huş ağacının çayı içilir. 1 kaşık huş ağacı kuru yaprağı 1 bardak sıcak suda demlenir. Bundan günde 1-2 bardak içilir.

*Ihlamur terletici etkisi vardır. Karanfil terletici özelliği vardır. Keçisakalı terletici etki gösterir. Kimyon terletici özelliği vardır.

*Lavanta terletici etki gösterir.

* Meşe mazısı toz haline getirilir 5 gr. kitre ile içilir.

* Erik hoşafı yapılıp içilir.

* Günde 3-4 damla elma yağı 1 fincan su il içilir- 1 bardak kaynar suya 2-10 gr. at kuyruğu konur 10 dakika bekletilir günde 2-3- bardak içilir.

Terlemeyi Azaltmak İçin Neler Yapılabilir;

* Yaz günlerinde açık renk kıyafetler tercih ederek güneşin etkisini azaltabilirsiniz.

* Terinizi alabilecek pamuklu kumaşları tercih edin.

* Vücudunuzu saran kıyafetlerden uzak durun.

* Teninizin nefes alması için bol kıyafetleri tercih edebilirsiniz bu sayede dışarıdan gelen hava terinizi kurutacaktır.

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle