Tarih :

Ana Sayfa »  » Sperm Artırıcı Yiyecekler-Sperm Sayısını Artırmak Için Neler Yapmalı

Sperm Artırıcı Yiyecekler-Sperm Sayısını Artırmak Için Neler Yapmalı

Tarih: 10 Ocak 2014 - Cuma | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları, Manşet | 1 Yorum |

Sperm Artırıcı Yiyecekler-Sperm Sayısını Artırmak Için Neler Yapmalı

Sperm sayısının düşüklüğü bir çok ailenin çocuk sahibi olabilmesinin önündeki en önemli engellerden bir tanesi olarak göze çarpıyor. Sperm sayısı spermiogram testi adı verilen bir tür sperm sayısı ölçümü yöntemi ile sayılabilmektedir. Sperm sayısının sayılması laboratuar ortamlarında hassas bir takım analiz yöntemleriyle yapıbilmektedir. Spermin dış ortam koşullarında hızla ölmesi nedeniyle bu tür testlerin laboratuvar ortamlarında yapılmasında fayda vardır. Sperm sayısının düşüklüğü organizmanın sperm üretimindeki bir takım aksaklıklardan meydana gelebileceği gibi beslenmeden kaynaklı bir takım sebepler de sperm sayısının ve kalitesinin düşmesine neden olabilmektedir. Ancak sperm kalitesini yükseltmek her zaman ciddi tedavi süreçlerinden geçmeyi gerektirmez. Alınacak basit bir takım tedbirler sayesinde hem sperm sayısını artırabilir hem de üreme potansiyelini ciddi anlamda artıran sperm kalitesi de yükseltilebilir. Şimdi sperm sayısını artırmak için ne gibi tedbirler işe yaramaktadır bunlara göz atalım

Sperm sayısı ve şişmanlık arasında ilişki varmı?

Sperm kalitesi ile obezite arasında ters bir ilişki bulunmaktadır. Şişman kişilerde sperm sayısındaki düşüklük oldukça manidardır. Bu durumda gerek zayıflama diyetleri gerekse egzersizler oldukça işe yarayabilmektedir. Ayrıca gazlı ve kafeinli içecekler sperm sayısını düşüren içecekler olarak bilinmektedir. Bu bakımdan sperm kalitesi ve sayısını yükseltmek için bu tür içeceklerden uzak durulmalı, mümkünse bolca meyve sebze tüketilmelidir.

Erkeklerde Sperm Kalitesini Ve Sperm Sayısını Arttıran Besinler Nelerdir?

Aşağıda bahsedecğimiz yiyeceklerin büyük bir kısmı aslında bizlerin afrodizyak besinler, ya da cinsel gücü arttıran yiyecekler olarak ta bilinen gıdalar olarak sayılabilir. Bazılarını günlük hayatımızda farkında olmasak ta yerken bazılarını ise cinsel gücü arttırıcı etkisi nedeniyle bilinçli bir biçimde tüketiyoruz.

Çilek: Çilek gerçekten içerdiği bol miktardaki E vitamini ile sperm kalitesini ve sperm miktarını artırıyor. Çileğin faydaları arasında bir diğer özellik ise erkeklerde ereksiyon sağlayan bir meyve olmasıdır. Erkeğin cinsel isteğini de artıran çilek cinsel isteği ve libidoyu güçlendiriyor. Çileğin sperm sayısını yükseltmek ve afrodizyak etkisini ortaya çıkarmak için ortalama olarak günde 2 kase taze çilek yemek ve bunu yaklaşık 1 hafta sürdürmek gerekmektedir.

Avokado: Sperm sayısını artırmak için avokado da gerçek manada mucize bir bitkisel etki sağlıyor. Özellikle avokadoda bulunan besinler ve bitkisel yağ asitleri ve antioksidanlar erkeklerde testosteron ve diğer seks hormonlarının üretimini hızlandırıyor. Avokado meyvesinin sperm artırmak için kullanımı durumunda sperm sayısını yükselten etkisi 14 günde ortaya çıkıyor. Tabi haftada 3 kez yemek kaydıyla. Yani kısacası avokado erkeklerde sperm miktarında önemli oranda artış sağlıyor.

Zencefil: Vücudun ısısını artırarak kadın ve erkekte uyarıcı etki yapıyor. Erkekte uzun süreli ereksiyon sağlıyor. Haftada 4 kez bir tutam zencefil tüketenler etkisini 1 saat içinde görüyor.

Domates: A vitamini deposudur. Bu, seks hormonlarının üretimini hızlandırıyor. Daha fazla spermin alınan zevk miktarını artırdığı gerçeğinden yola çıkarak 2 hafta boyunca günde 1 domates yiyenlerin bu sebzenin cinsel hayatlarına etkisini hemen fark edeceklerini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Muz, incir: Muz ve incirde insanlarda mutluluk hormonu olarak bilinen ve çikolata yendiğinde olduğusalgılanan serotoninin seviyesini yükseltiyor. Bu da sperm üretimine olumlu yönde yansıma yapıyor ve kişinin üzerindeki stresin kalkmasına neden oluyor. Ayrıca incir çekirdeği ile muzda bulunan potasyum, çinko gibi mineraller, sperm üretiminde gerçekten çok ihtiyaç duyulan besinler olarak dikkat çekiyor.

Keçiboynuzu: Keçiboynuzu meyvesi eski çağlardan bu yana yaygın bir biçimde kullanılan doğal bir afrodizyaktır. Kadınlarda doğurganlığı artırır ve yumurta çatlatmak için bitkisel kür amacıyla kullanılır. Erkeklerde ise sperm sayısı artıran etkisi nedeniyle yaygın bir biçimde faydalanılmaktadır.

Havuç: İçerdiği şeker kana çabuk karıştığı için enerji depolanmasını sağlıyor. Bir-iki tane tüketildiğinde yorgunluğu söküp atıyor.

Benzer konuları okudunuz mu ?

  kübra arslan    05 Eylül 14 | 11:51

  2 senelık evlıyız esımın sprem sayısı 10 mg cıktı 16 olması lazımken 10 dusukı cocugumuz olurmu cevaplarsanz sevınrım

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle