Tarih :

Ana Sayfa »  » ŞEKER HASTALIĞI İÇİN DOĞAL BİTKİSEL ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ VE İSPATLANMIŞ BİLİMSEL VERİLER

ŞEKER HASTALIĞI İÇİN DOĞAL BİTKİSEL ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ VE İSPATLANMIŞ BİLİMSEL VERİLER

Tarih: 28 Mart 2014 - Cuma | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları, Manşet | 1 Yorum |

ŞEKER HASTALIĞI İÇİN DOĞAL BİTKİSEL ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ VE İSPATLANMIŞ BİLİMSEL VERİLER

ŞEKER HASTALIĞI
1-KIRMIZI REİSHİ MANTARI

Ganodermanın (kırmızı reishi mantarı) içerdiği bileşiklerden Ganoderma B ve C olarak adlandırılanların kan şekerini düşürmeye yardımcı olduğu bulunmuştur. Bu etkinliğin Ganodermanın (kırmızı reishi mantarı) vücudun kendi dokuları tarafından kan şekerini daha iyi kullanılır hale getirmesinden kaynaklandığı anlaşılmıştır. Ganoderma Lucidum (kırmızı reishi mantarı) bileşenleri bu olayda yağ asitlerinin serbest kalmasını engelleme yönünde insüline destek olduğu bulunmuştur. Bilhassa idrarında ve kanında şeker yüksek insanlarda bu etki açıkça görülmektedir. Yine Ganoderma Lucidum (kırmızı reishi mantarı) suda çözünen polisakkaritleri insüline bağlı olmayan diyabetin kontrol altında tutulmasında etkilidir ve bu amaçla geniş ölçüde kullanılmaktadır.
Tokyo Medical & Dental University’den Dr. Komota’nın 1984 yılında yaptığı klinik çalışmalar; reishi’de bulunan ganoderma maddesinin vücuttaki insülin miktarını dengelediğini ve diabete bağlı gelişen yan komplikasyonları ortadan kaldırdığını ortaya koydu. Çalışmaları takip eden Japon Hükümeti; Reishi’nin pozitif etkinliğini doğrulayarak, tıbbi listelerine reishiyi dahil etti. (1)
Reishi kan şekeri yönetiminde son derece etkilidir. İngiliz Doktor McIntyre çalışmalarında hastalığının başlama ve gelişiminin çok hızlı seyrettiği bir grup olan çocukları ele almış, diabetik çocuklarla ve labaratuar ortamında yaptığı çalışmalarda kan şekeri ve lipidin dengelendiğini açıklamıştır. (2)
Reishi kan dolaşımını düzenler, bağışıklığı arttırır. Diyabetten ileri gelen felç, hipertansiyon ve ayak ülserkerini önler. Ganodermada bulunan polisakkaritler insülin aktarımına yardımcı olur. (3)
2-ALOE VERA İÇECEĞİ
Hormone Research dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre insüline bağlı olmayan şeker hastalığı olan yetişkinlerde günlük yarım çay bardağı kadar 14 hafta boyunca kullanılan aloe vera jel kan şekeri seviyesinde ortalama yüzde 45 gibi bir düşüşe sebep oldu. İçinde enzimler, aminoasit ve glucomannan isimli şekerden de barındırır.
Glukoz ve mannozdan oluşan uzun zincirli bir polisakkarit olan glucomannan, enfeksiyon önleyici ve antiviral özellikleriyle bilinmektedir. Araştırmacılar bu bileşenin virüslerin kendini kopyalama sürecinde bir değişime sebep olduğunu ve hastalıkların gelişimini olumlu yönde etkilediğini belirtmişlerdir.
Mannoz kan damarlarını açıp kanın akışına yardım ederken; glucomannan kan şekerinin doğru seviyede kalmasını sağlamaktadır. (2)
Aloe vera ve Sindirim Sistemi Problemleri – Ülserler, Mide Ekşimesi, Reflü vb.
Aloe vera suyunun kullanılması yemek borusunun tahrişini önler ve genel olarak asit reflüsünü engelleyen faktörler arasındadır. Avrupa’da aloe vera sırf bu özelliği yüzünden bolca kullanılmaktadır.
Eğer mide ülseri, reflü veya mide ekşimesi gibi sorunlarınız varsa yemeklerden 20 dakika önce çeyrek ya da yarım su bardağı aloe vera suyu içmelisiniz.
3-HİMALAYA TUZU
Şeker hastalığının temel nedeni; pankreas bezinin kronik su kıtlığı çekmesidir. Vücut su kıtlığı çekerse beyin; organlar arasındaki su ihtiyacını, organlardan birbirlerine hücre suyunu transfer ederek sağlamaya çalışır. Pankreas hücrelerinden alınan su diğer organ hücrelerine aktarıldığı zaman; pankreasın ihtiyaç duyduğu su vücut dışından karşılanmayınca kronik su kıtlığı başlar. Bu uzun süre deva…m ederse ortaya çıkan rahatsızlık şeker hastalığıdır. Şeker hastalığını yenmenin tek yolu düzenli olarak su içmektir. Bu birden bire olmaz, yavaş yavaş ve bir ay gibi bir zaman içinde düzelebilir. Fakat suyu hücre içinde tutmak ve orada enerjiye dönüşebilmesini sağlamak için doğal tuza ihtiyaç vardır. Tuzlu su çözeltisi; her yemek öğününden yarım saat önce 3 damla sole damlatılmış (Himalaya tuzu) iki bardak su içilirse ve bununla birlikte günde ortalama 2–3 litre soleli (himalaya tuzu) su içmek alışkanlık haline getirilirse birkaç ay içerisinde sorunun kendi doğallığı içerisinde çözülmesine yardımcı olacaktır.
4-ARI POLENİ
Sayısız ŞEKER HASTASI polen kürü yapıyor. Örneğin, Lyon’dan Bayan B. son devrede ileri bir şeker hastası (diabetik) idi. İdrarının litresinde 48 gram şeker ölçüldü. Çeşitli ilaçlar kullanmasına rağmen iyileşme ümidini yitiriyordu. Günde 3 gram polen yiyerek 15 günlük kür yaptı. İlk kürün sonunda…… idrardan dışarı atılan şeker %87 düştü. Yenilenen kürler sonunda şeker, litrede 1 grama indi ve kol, bacak ve bel ÖDEM’leri (ŞİŞLİKLER) ile, Anjindö Puatrini (KALP YETMEZLİĞİ) daha iyi olduğu görüldü.”
Fransa Tarım Akademisi – Dr. Alain Caillas ( Polen araştırmaları ile ödül kazanmış )
5-KROM
Tip II diyabette kullanılması gereken en önemli doğal bileşik kromdur. Krom vücutta insülin etkinliğini artırarak, kan şekerinin çok daha kolay düzelmesine yardımcı olur.
Bu nedenle tüm dünyada tip II diyabet tedavisinde krom günlük 0,2mg ila 1mg arasında kullanımı önerilmektedir. Özellikle antioksidan aktivitesi çok güçlü olan üzüm çekirdek ekstresi ile birlikte krom alımı diyabetin yardımcı tedavisinde son derece önemlidir.

Benzer konuları okudunuz mu ?

  hatice öztürk    08 Nisan 14 | 18:30

  ben 20 senedir seker hastaligim var igne hap kullaniyorum diger hastalim -kemik erimesi-colosterin ben 46ti yasindayim hastaligima care ariyorum okuyanlara cok tesekkür ederim.

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle