Tarih :

Ana Sayfa »  » Peeling Nasıl Yapılır?

Peeling Nasıl Yapılır?

Tarih: 24 Mart 2012 - Cumartesi | Kategori: Cilt Bakımı | Yorum Yok |

Peeling Nasıl Yapılır?

peeling

peeling


Peeling in daha önce ölü hücrelerde cildi kurtarma işlemi olduğunu buradaki peeling nedir? makalemizde uzun uzun anlattık. Şimdi etkili ve doğru peeling yapma işleminden ve peeling nasıl yapılır sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Umarız aşağıda anlatacağımız peeling yapma yöntemleri ile şimdiye kadar yanlış bildiğiniz doğruları düzeltebiliriz.
Peeling Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Peeling yaptıktan sonra etkisini maximum derece hissetmeniz için cildinizi kullanmamanız gerekir. Bu ne demek? hemen açıklayalım. İnsan gün içerisinde yemek yemeden konuşmaya mimiklere kadar bir çok kez yüz kaslarını kullanır. Bununla birlikte solunum yapan cildimiz de sürekli olarak bize yetişmeye çalışır. Uyumaya çekildiğiniz zaman cildiniz de sizinle birlikte dinlemeye geçer ve o da rahatlar. İşte biz bu anı kullanmalıyız. Doğru ve etkili bir peeling yapmak için mutlaka yatmadan önce uygulamamız gerekir.
2. Hassas ciltler peeling dahil bir çok uygulama ve etkenden etkilenebilmektedir. Hatta kullandığınız sabunlar bile hassas ciltlerde sorun oluşturabilmektedir. Bu sebeple yapacağınız herhangi bir peeling yönteminde cildiniz beklenmeyen bir tepki verdiğiniz, kabarcıklar, şişmeler veya kızarıklar oluşmaya başladığında derhal peeling yapma işlemini durdurmanız gerekmektedir. Peeling her ne kadar cildimiz için sağlıklı bir uygulama olsa da, peeling içerisindeki bazı maddelerden dolayı hassas cilt tipi bu ürünlere tepki verebilmektedir.
3. Normalde peeling işlemi sonrasında cildiniz oldukça yumuşak ve taze bir görünüme kavuşması gerekir. Peeling sonrası oluşan kızarıklar kısa bir zaman sonra geçmektedir. Eğer oluşan bu kızarıklar kısa bir süre sonra geçmezse, bununla birlikte kaşıntı gibi bir durum oluşursa uygulamakta olduğunuz peelingi mutlaka durdurmanız gerekmektedir. Çünkü cildiniz için bu peeling uygun değildir. Mutlaka yapmakta olduğunuz peeling e benzer başka bir çeşidini bulacaksınız.
4. Peeling lerin daha fazla etkilerini görebilmek için banyo yaptıktan sonra denemelisiniz. Çünkü sıcak su buharı ile birlikte cilt yumuşamakta, gözenekler açılmakta ve peeling e hazır hale gelmektedir.
5. Peeling tekrarı, peeling tarifinde aksi belirtilmediği sürede haftada 1 veya 2 kez yapmanız gerekmektedir. Bu hem peeling in etkisini görmede hem de cildiniz uzun süre korunmasında faydalı olacaktır. Bu madde kuru ciltler için önemlidir.
6. Peeling içeriği doğal ve yüze uygulanabilir olmalı. Yani içeriği beta hidroksi asit veya meyve özü içermeli. İçerdiği asit oranı mutlaka yüzde 20 den fazla olmaması gerekir.
7. Uygulayacağınız peeling i kullanmadan önce test etmenizde fayda var. Bunu yaparken yüzünüze sürmeden önce cildin bir kısmında test edebilirsiniz. Herhangi beklenmeyen bir etki göstermediyse diğer taraflara da devam edebilirsiiniz. Bu şekilde cildi hassas olanlar için herhangi bir alerjik durumun önüne geçilmesi demektir.

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle