Tarih :

Ana Sayfa »  » Pankreas kanseri tedavisi

Pankreas kanseri tedavisi

Tarih: 22 Mayıs 2012 - Salı | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları | Yorum Yok |

Pankreas kanseri tedavisi

pankreas kanseri bitkisel tedavi

pankreas kanseri bitkisel tedavi


Pankreasta başlayan kanserin iki çeşidi vardır. İlki pankreas kanallarındaki kanserdir ki bu durum vakaların yüzde doksanını oluşturur. Diğer durum ise, pankreastaki hormon üreten hücrelerin (insulin) tümörle kaplanmasıdır.

Pankreas kanseri özellikle yaşlı insanlarda etkisini gösteren bir hastalıktır ve insanların yaşam süresi arttıkça bu hastalığa rastlanma oranı da artmaktadır.Sigara içmek ve kronik pankreatit bu hastalığı tetikleyen faktörlerdir. Pankreas kanseri genellikle daha teşhisi konulmadan yayılmış olur; çünkü bu hastalığın ön belirtilerinin çözümü oldukça zordur.

SEMPTOMLAR

Belirsiz karın rahatsızlıkları genellikle pankreas kanserinde tümörün gelişimini gösteren tek belirtidir. Diğer bir belirti de karnın arka tarafından yayılan ve eğilince etkisini gösteren acı verici ağrılardır.

İştahınız kapanır ve kilo kaybetmeye başlarsınız. Çoğu pankreas tümörü pankreasın baş tarafını etkiler. Büyüdüklerinde ise karaciğerden ve safra kanallarından bağırsaklara giden kanal çıkışlarını tıkarlar. Bu da bilirubinin artışını tetikler (san portakal renginde bir pigment). Sarılık, kaşınma, kahverengi sıvı idrar ve açık kil rengi katı idrar bu belirtilerin devamıdır.

Sarılık geçirdiğiniz sırada ise tümör çok fazla büyümüş olur.
Hormon üreten hücrelerde tümörü bulunan bireylerin belirtileri aşın hormon üretimine bağlı gelişir. Genellikle fazla oranda insulin üretiminden dolayı kan şekeri oranı düşer, baygınlık, anomali, titreme ve terleme meydana gelir.

TEDAVİ SEÇENEKLERİ
Doktorunuz pankreas kanserinden şüpheleniyorsa, sizden, tümör belirleyicilerini saptamak üzere kan testi isteyecektir (kan akışında dolaşan ve tümörler tarafından üretilen proteinler). Bununla birlikte pankreatik kanserin ana dayanak noktasını belirlemek ve tümörün nasıl geliş¬tiğini saptamak amacıyla doktorunuz sizden ultrason ve bilgisayarlı tomografi isteyebilir (iki metod da tümörü gözden kaçırabilir).

Diğer tahlil ise; biyopsiye izin veren ve herhangi bir engellemeyi rahatlatan (ERCP) endoskopik retrograde kolanjiyopankreatografıdir. Ayrıca bilgisa¬yarlı tomografi, hassas bir iğnenin pankreastaki hücreleri toplayarak kanser içerip içermediğini bir mikroskop altında gözlemlemek için kullanılır.

Pankreasın bir parçasının veya tümünün alınması tek tedavi yöntemidir. Bu yöntem, kanseri yayılmadan teşhisi konulmuş bireylerde yararlıdır. Bu hastalığın nüksetme olasılığı fazladır ve kanser hücrelerinin lenf bezlerine yakın bulunması ve komşu dokulara sıçraması oranı da fazladır.

Radyoterapi ve kemoterapi, tümörleri azaltmak ya da cerrahi müdaheleden sonra tedavi amaçlı olarak kullanılır. Ama bu tedaviler insanın yaşamım uzatmaz. Safra kanallarına ERPC yardımıyla dik tüplerin yerleştirilmesi cerrahi müdahele olmaksızın hayat kalite¬nizi arttıracaktır.

PANKREAS KANSERİ BİTKİSEL DROG YÖNTEMİ İÇİN UYGULADIĞIMIZ KÜRLER

KANSER – NEBAT:
PANKREAS kanseri bitkisel de kullanılan nebatımız ilk etapta 45 günlük kür içinde vücutta bulunan metastazı önleyerek ve tümörlere karşı vücudun bağışıklık sistemini düzenleyerek tümörlerle mücadele etmeyi sağlar.

İçerisinde hiçbir kimyasal katkı maddesi bulundurmamaktadır.

Olabilecek kemoterapi ya da radyoterapinin yan etkilerinden olan halsizlik, kusma, iştahsızlık gibi etkilerin ortadan kalkmasını sağlamakta yardımcı olur.

KANSER – ÇAY:
PANKREAS kanseri bitkisel de kullanılan çayımız ilk etapta 45 günlük kür içinde vücutta bulunan metastazı önleyerek ve tümörlere karşı vücudun bağışıklık sistemini düzenleyerek tümörlerle mücadele etmeyi sağlar.

Olabilecek kemoterapi ya da radyoterapinin yan etkilerinden olan halsizlik, kusma, iştahsızlık gibi etkilerin ortadan kalkmasını sağlamakta yardımcı olur. Günde 2 kez demlenerek içilir.

KANSER – GÜÇLENDİRİCİ:
Öncelikli olarak beyaz hücreler, yani lökositlerin tümorü tanımasını sağlar,

kas ve kemik yapısını güçlendirerek vücuttaki komplikasyonları önler.

Vücut bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.

KANSER – BANYO:

Cildin temizliğini sağlamak
hücreleri yenilemek
toksik maddelerin cilde zarar vermeden dışarı atılmasını sağlamak
metastaz var ise durdurmak
yok ise oluşan tümörü parçalayıp dışarı atmak amaçlı uygulanır

KANSER – VÜCUT KREMİ:
Metastazı durdurmak ve tümörü parçalamak için kullanılır.

KANSER – GÖĞÜS KREMİ:

Akciğer ve karaciğerde oluşabilecek metastazı önlemek
bağışıklığı düzenlemek için kullanılır
Ayrıca bol miktarda oksijen üretmeye yarar.

KANSER – OMUR KREMİ:

Olabilecek kemik metastazını önlemek
bağışıklığı düzenlemek
lökosit, yani beyaz kan hücrelerinin artışını sağlamak
tümör parçalamak için kullanılır

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle