Tarih :

Ana Sayfa »  » Meme kanserini bitkilerle yenin!

Meme kanserini bitkilerle yenin!

Tarih: 26 Eylül 2013 - Perşembe | Kategori: Kadınlar, Manşet | 3 Yorum |

Meme kanserini bitkilerle yenin!

MEME KANSERİ

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser ve kanserden ölüm nedeni. Tüm jinekolojik tümörlerden 3 kat daha fazla görülüyor ve maalesef oranı devamlı artarak 1960 yılından günümüze dek 20 kişide 1 kişiden, 8 kişide 1 kişiye oranına yükseliyor.

Kadınlarda çok yaygın bir hastalık olan meme kanserinin kesin nedeni ise hâlen bilinmiyor. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Meme Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Vahit Özmen, Amerikan Kanser Birliği’nin her yıl 200 binden fazla yeni meme kanseri tanısı konulduğunu ve 40 binden fazla meme kanserli hastanın bu hastalıktan öleceğini tahmin edildiğini söyledi. Özmen, meme kanseri ile ile ilgili şunları anlattı.

Meme kanseri kadınlara özgü bir hastalık mı?

Meme kanseri yalnızca kadınlarda rastlanan bir hastalık değildir. Meme kanseri olan insanların 99 tanesi kadın 1 tanesi erkektir. Amerikan Kanser Birliği, yılda 1.500 – 2.000 arasında erkeğin bu hastalığa yakalanacağını tahmin etmektedir. Erkeklerde, memedeki kitlelerinin değerlendirmesi, kadınlardaki gibidir ( mamografi, ultrason ).

Meme kanseri riski yaşla birlikte artıyor mu?

Meme kanseri oranı 20 li yaşlarda çok düşüktür; kademeli olarak artar; 45-50 yaş arasında sabit bir oranda görülür; 50 yaşından sonra ciddi bir şekilde artış gösterir. Meme kanseri tanısı konan kadınların yüzde 50 sinin 65 yaşından büyük olması, bir kadının yaşamında yıllık incelemelerin ne denli önemli olduğunu gösterir. Ülkemizde yaptığımız bir çalışmada, tüm meme kanserlerinin %20’sinin 40 yaşından küçük kadınlarda görüldüğü tespit edilmiştir. Amerika ve Avrupa’da bu oran %5 kadardır. Demek ki, ülkemizde genç kadınlarda da meme kanseri sık görülmektedir.

Meme kanseri farklı özellikleri olan bir kanser türü mü?

Meme kanseri hastadan hastaya farklı özellikleri olan (heterojen) bir hastalıktır. Farklı kadınlarda, farklı yaş gruplarında, tümördeki farklı hücre yapısı ve özellikleri ile her hastada farklı şekilde davranmaktadır (farklı biyolojik davranış). Genç kadınlarda(40 yaşından küçük) daha hızlı seyretmektedir. Bu nedenle, bunlarda daha yoğun bir tedavi yapılmaktadır. ileri yaş hastalarda (70 yaşından büyük) meme kanseri, daha yavaş seyirlidir.

Meme kanserinin belirtileri nelerdir?

Meme kanserinde, memede bazı değişiklikler oluşabilir. Kadınlar, kendi kendini muayene sırasında buna dikkat etmelidir.

+ Meme ve memebaşında farklılık, memenin yanında ve/ya da koltukaltında bir kitle veya kalınlık
+ Memebaşının hassaslığı
+ Meme ve memebaşının görünümünde değişiklik
+ Memenin boyutunda ve şeklinde bir değişiklik
+ Memebaşının içe dönmesi
+ Meme derisinin ya da ucunun pullu, kırmızı ya da şiş olması (portakal kabuğu görüntüsü)
+ Memebaşı akıntısı : Memebaşından kendiliğinden olan, tek taraflı, kanlı veya beyaz renkte bir akıntı önemlidir. Bu durumda hemen doktora müracaat edilmelidir. Bazı kadınlar, meme başını sıkarak akıntı geldiğini söylemektedirler. Bunu tavsiye etmiyoruz. Fibrokistik meme değişikliğinde memebaşından gri-yeşil renkte bir akıntı olabilir. Bu önemli bir belirti değildir.

Her ne kadar erken meme kanserinde kitleden dolayı ağrı/acıma olmasa da, memedeki ağrı, veya başka bir belirtinin sürmesi durumunda doktora başvurulmalıdır. Çoğunlukla kitle ile birlikte ağrı olması memede ani oluşan kistlerle ilgilidir.

+ Mikrokalsifikasyon (kireçlenme): mamografide küçük birbirine benzemeyen ve kümelenmiş kireçlenmelerin (mikrokalsifikasyon) görülmesi önemli bir bulgu olabilir. Bunu daha ileri değerlendirme gerektirip gerektirmediğne doktorunuz ve radyoloji uzmanı karar verecektir.
DOĞAL ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZ
1-BALIKYAĞI
ABD’de yapılan araştırmaya göre, balık yağı meme kanserine yakalanma riskini yüzde 32 azaltıyor.

Seattle eyaletindeki Fred Hutchinson Kanser Araştırma Merkezi, balık yağında bulunan omega-3 doymamış yağ asitlerinin, kanser tümörlerinin gelişimini engellediğini ortaya çıkardı.

35 bin kadın üzerinde yapılan araştırmada, her gün düzenli balık yağı hapı alanların meme kanserine yakalanma olasılıklarının daha az olduğu görüldü.
2-PROPOLİS KAPSÜLÜ
İ.Ü’den bilim insanları, arıların kovanlarını izole ettikleri propolis maddesinin kanserli hücreye darbe vurduğunu buldu. Hücredeki 30 bin geni tek tek tarayan uzmanlar, propolisin meme kanseri hücrelerini intihara sürüklediğini ortaya koydu.

İSTANBUL – İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü (DETAE) Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Öztürk, arı ürünü propolisin (Bal arılarının kovanını korumak için ağaçlardan toplayarak oluşturduğu izolasyon malzemesi) meme kanseri üzerine etkilerini araştırdıkları sırada daha önce etkileşimi görülmeyen 5 bin gen değişimini bulduklarını söyledi.

Akşam gazetesinden Türkan Yılmazer’in haberine göre çalışmayı yürüten ekip, propolisin meme kanseri hücrelerini intihara sürüklediğini ortaya çıkardı. Ekibin başında bulunan Prof. Dr. Öztürk, Arı Platformu ile birlikte yürüttükleri çalışma kapsamında, 30 bin geni taradıklarını belirtti ve şunları söyledi: Üç meme kanseri tiplemesinin hücresini seçtik. Propolisin 5 bine kadar geni değiştirerek kanser hücresine savaş açtığını belirledik. O kadar çok yerden bu hücreyi vuruyor ve ‘öl’ komutu gönderiyor ki, sonuçta hücre ölme kararı alıyor. Yani kanser hücresinin aklını karıştırarak bu komuta uymalarını sağlıyor. Üstelik sadece tek dozla başardık bunu. Kanserli hücrenin normal ilaçlara bile dirençliyken doğal bir ürünle ölüm komutuna uyması çok önemli.”

Prof. Dr. Oğuz Öztürk, propolisin kanser hücresine etkisini şu sözlerle anlattı: Bu madde hasta hücreyi yalnızlaştırıp diğer hücrelerle etkileşimini bloke ediyor. Kanser hücresi hangi yolla ilerlerse ilerlesin, ona göre bir strateji izleyip hücrenin intihar etmesini sağlıyor. Klasik bir James Bond filmi izler gibi, propolisin meme kanseri hücrelerini yok edişini izledik. Kılık değiştiriyor, taktik değiştiriyor ve ölmelerini sağlıyor. Üstelik normal hücrelere hiç zarar vermeden.”

3-KIRMIZI REİSHİ MANATRI ÇAYI VE KAPSÜLÜ
Meme Kanserinde Kırmızı Reishi Mantarı mucizesi

Kadınlarımız meme kanserine karşı Kırmızı Reishi Mantarını destek olarak kullanabilir. Bu mantar sözünü ettiğim binlerce yıllık süreçten gelen doğal seçeneklerden biri. Burada ayrıca yapılmış hayli fazla temel bilim çalışması da bulunmakta, bağışıklık sistemini güçlendirdiğine dair güçlü veriler var. Bilimsel veriler eğer böyle diyorsa, önerilen dozda kullanmak kaydıyla bir faydası vardır. Bilimsel verileri yorumlarken hangi popülasyonda yapılıyor, hangi büyüklükte bir çalışma yapılmış dikkat etmek gerekiyor. Bilimsel verinin ötesinde eğer Kırmızı Reishi Mantarı’nın bir üstünlüğü varsa o da benim biraz önce sözünü ettiğim gelenektir.
Mega doz Reishi Mantarı ile tamamen iyileşen göğüs kanseri hastası:

Bu hastanın göğüs kanseri ve metastas yüzünden kemiklerde oluşmuş kanserli hücreleri mevcuttu. başından aşağısını hareket ettirme yetisini kaybetmişti. çok acı çekiyordu ama şansılıyız ki, sindirim sistemi halen görevini sürdürebilmekteydi. bundan yararlanarak günde 9 gram Reishi ekstresi vermeye başladık, bu dozu kısa zamanda günde 20 grama yükselttik. sadece 2 ay içinde tüm acısı yok oldu. yürüme yetisini yeniden kazandığında da taburcu edildi.

Benzer konuları okudunuz mu ?

  Qarayev Coshqun    24 Mart 14 | 21:17

  meme kanserinde prapolis kapsulini nasil kullanmalidir

  ayfer sahin    18 Mart 16 | 20:21

  Meme kanserine hangi bitki iyi gelir

  Ebrukazanci    12 Nisan 16 | 11:00

  Meme kanseri için hangi bitki iyi gelir

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle