Tarih :

Ana Sayfa »  » kemoterapi ne kadar tehlikeli?

kemoterapi ne kadar tehlikeli?

Tarih: 28 Haziran 2013 - Cuma | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları, Manşet | Yorum Yok |

kemoterapi ne kadar tehlikeli?

Kanser, …

Iowa Üniversitesi Kemoterapi sızdığında yada saçıldığında ne yapılması gerektiğini anlatmış. uygulanması gereken protokol:

Bu protokol doktorlar ve sağlık çalıanları için.

1) Latex eldiven giyin

2) Eğer KEMO ELBİSENİZE DÖKÜLÜRSE HEMEN ÜZERİNİZDEKİ ELBİSELERİ ÇIKARIN VE HEMEN DUŞA GİRİP İYİCE YIKANIN SABUNLANIN, İYİCE OVALANIN. KIZARMA KABARMA OLUP OLMADIĞINA BAKIN. YANMA HİSSİ OLUP OLMADIĞINI KONTROL EDİN!

3)BÜTÜN KESKİN OBJELERİ BİR YERDE TOPLAYIN VE UZAK DURUN

4) KAĞIT HAVLU GİBİ BİR ŞEYLE O ALANI TEMİZLEYİN

5)DÖKÜLEN ALANI ENFEKSİYON ÖNLEYİCİ BİR ŞEYLE TEMİZLEYİN MESELA CAM SİLİCİ, ALKOL, ÇAMAŞIRSUYU YADA HALI TEMİZLEYİCİSİYLE TEMİZLEYİN.

6)ELDİVEN GİYEREK TEMİZLEDİĞİNİZ ALANDA KULLANDIĞINIZ KAĞIT HAVLULARI HEMEN BİR POŞETİN İÇİNE KOYUP İŞARETLEYİN.

7)KORUYUCU ELBİSENİZE DÖKÜLEN KEMO VE SİLMEK İÇİN KULLANDIĞINIZ BEZ BUNLAR FARKLI ÇAMAŞIR MAKİNALARINDA SICAK SUDA YIKANMALIDIR.

8)EĞER KEMO MOBİLYAYA DÖKÜLMÜŞSE, DÖKÜLDÜĞÜ ALANI SABUNLU SUYLA KEMO GEÇİRMEZ ELDİVENLE İYİCE OVALAYIN TEMİZLEYİN.

9)HASTALAR VE SAĞLIK GÖREVLİLERİ KUSMA GÖRÜLEBİLİR 48 SAAT İÇİNDE EN İYİ EL YIKAMA TEKNİĞİYLE ELLERİNİ YIKAMALIDIR.

http://whale.to/cancer/chemo111.html

Kemoterapi sadece parayı çöpe atmak’tır.

Bu video’da Dr. Glidden 1994 senesinde onkoloji dergisinde bir rapor yayınlandığını ve bu raporda yetişkin insanlar üzerinde yapılan kemoterapi başarı yüzdesine bakıldığında 12 yıllık araştırma sonucu kemnoterapinin başarısızlık oranının sadece %97 olduğu görülmüş. Yani % 97 başarısızlıkla sonuçlandığı görülmüş O ZAMAN NEDEN HALA UYGULANIYOR ??? TEK SEBEBİ PARA!!!.

Sinüs enfeksiyonundan dolayı bir doktora giderseniz size bir antibiyotik reçete yazar ve imzalar.Bu reçelediği ilaçtan bir geri dönüş alamaz!.EĞER BU ANTİBİYOTİKTEN AYDA 5.000 TANE İMZALARSA O ZAMAN O DOKTORA İLAÇ ŞİRKETLERİ KONFERANS VEREBİLMESİ İÇİN İMAKAN SUNARLAR!!.FAKAT KEMOTERAPİ İLAÇLARINA BAKARSAK O ZAMAN BU DURUM ÇOK FARKLIDIR!!!.

EĞER DOKTORUNUZ SİZE KEMOTERAPİ İLACI REÇETELERSE BU İLACI İLAÇ ŞİRKETLERİNDEN 5.000 DOLARA SATIN ALIR. SONRA BUNU HASTAYA 20.000 DOLARA SATAR!!!SİGORTA ŞİRKETİ 9000 DOLARINI KARŞILAR, DOKTORDA 4000 DOLAR FARKI CEBE ATAR!!!. KEMOTERAPİ İLAÇLARININ REÇETELENMESİNİN TEK NEDENİ PARADIR. % 97 BAŞARISIZ OLAN BİR İLAÇ HALEN NEDEN REÇETELENİR? ÇALIŞMADIĞI İŞE YARAMADIĞI ARTIK BELLİ!!!

MESELA BİR ARABA FABRİKASI DÜŞÜNÜN, YAPTIĞI ARABALARIN %97 Sİ PATLASIN PARÇALANSIN HALA OTOMOBİL İŞİNDE VAR OLABİLİR Mİ? HAYIR OLAMAZ!!

BU BUZDAĞININ KONTROL MEKANİZMASININ SADECE UCUNDA GÖZÜKEN KISMI! . BİR KİTAP YAZDIM KANSER HASTALARININ DOKTORLARINA 10 TANE SORU SORMALARINI İSTİYORUM SADECE 10 SORU!!.

BİZ AMERİKA OLARAK KANSER LE SAVAŞI KAYBETTİK, KAYBETTİK NEDEN Mİ ? KANSER BÜTÜNCÜL BAKILMASI GEREKEN BİR FENOMENDİR. KANSER OLAN BÖLGEYE BAKIP ONU KÜÇÜLTMEYE ÇALIŞMANIZ SAÇMALIK’TIR. BU MEDİKAL DOKTORLAR RENK KÖRÜNE BENZERLER, BİR GEMİYE BAKARLAR ONU YA SİYAH YADA BEYAZ ALGILARLAR.

SİZ ZANNEDİYORMUSUNUZ Kİ PARALAR KANSER ARAŞTIRMALARINA GİDİYOR!!! İŞE YARAMAYAN CERRAHİ MÜDAHALELER VE İLAÇLARA GİDİYOR Kİ!!! BUNLARDA İŞE YARAMIYOR!!!!.

NEDEN KADINLAR SELENYUMDAN BAHSETMİYORLAR!!!. EĞER BU ÜLKEDE KADINLAR PANKARTLAR AÇIP MEME KANSERİNDEN %80 KORUNABİLİRİZ SADECE GÜNDE 2GR SELENYUM ALARAK DESE 1 JENERASYONU % 80 ORANINDA MEME KANSERİNDEN KORUYABİLİRİZ.BUNU NEDEN YAPMIYORUZ ??

AMERİKA KAR ÜZERİNE YANİ KAZANÇ ÜZERİNE KURULMUŞ BİR ÜLKEDİR. VE BU ÜLKEDE YAŞAYANLARIN GÖZÜ KÖR OLMUŞ VE BU GERÇEĞİ GÖREMİYORLAR HALA.

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle