Tarih :

Ana Sayfa »  » Karaciğer Kanserine Karşı Bitkiler

Karaciğer Kanserine Karşı Bitkiler

Tarih: 11 Nisan 2012 - Çarşamba | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları | Yorum Yok |

Karaciğer Kanserine Karşı Bitkiler


İlaç ve Eczacılık Kuzeydoğu Ohio Üniversitesi bulundu araştırmacılar önlenmesi ve tedavisi, karaciğer kanseri ve ilaçlar, doğal ve sentetik, bak. Özet Bu araştırma için ihtiyaç ayarlar:

Tıp, karaciğer kanseri önemli ilerlemelere rağmen, ağırlıklı olarak hepatosellüler karsinom ABD’de ölüm önemli bir nedeni de dünyanın geri kalanı kalır. Sınırlı tedavi seçenekleri şu anda mevcut olarak karaciğer kanseri, yeni önleyici kontrol ve etkili tedavi yaklaşımları ile hasta bu hastalıkla mücadele için makul ve kararlı tedbirler olarak kabul edilir. Çeşitli doğal olarak oluşan diyet ve non-diyet fitokimyasallar önlenmesi ve özellikle bazı kanser, gastrointestinal sistemin bu tedavisinde büyük potansiyel göstermiştir.
Terpenoidler, antikanser ajanlar gibi klinik çalışmalarda şu anda bazıları: Yazıda daha sonra Hindistan ve Çin’de tıp için kullanılan fitokimyasallar arasında en büyük grubu anlatmaya. Karaciğer kanseri% 9 altında bir beş yıllık sağkalım oranı ile beşinci en sık görülen kanser ve dünyada kansere bağlı ölümlerin en yüksek üçüncü nedenidir. ABD’de karaciğer kanseri görülme sıklığı arttı % 70 , son 25 yıl içinde. Yazarlar, tedavi ve prognoz hakkında yorum:

HCC (hepatosellüler karsinom) prognoz birçok tedavi seçeneği rağmen kötüdür. Genel olarak, rezeksiyon hastalarda kür oranı çok yüksek değildir ve cerrahi veya perkütan girişimler için uygun olmayan hastalar için, sadece kemoembolizasyon sağkalımı görünüyor …
Sorafenib, gelişmiş HCC tedavisi için Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanan tek ilaç, az 3 ay ile ortalama yaşam süresini uzatır [21]. Bununla birlikte, bu ilaç, hastalığın ilerlemesi semptomatik erteleme tedavisi için maliyeti aylık yaklaşık 5400 $ [22] ve [23] kanama riski önemli ölçüde de dahil olmak üzere ciddi yan etkiler sergileyen değildir. Bu sakıncaları bu hastalık için yeni önleyici ve tedavi yaklaşımları arayışı gerektirir.
Terpenoidler ne incelendikten sonra ve nasıl kullanılır, makale antikanser etkileri olan bitki ve bitkisel bileşiklerin bakar. “Terpenoidler kanseri dahil olmak üzere çeşitli hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde yararlı olduğu tespit edilmiştir, ve aynı zamanda, antimikrobiyal antifungal, parazitler, antiviral, anti-alerjik, antispazmodik, antihiperglisemik, antienflamatuar ve immüno-modülatör etkileri olduğu”.

Antikanser özellikleri açısından, yazıda “, normal hücrelerin in herhangi bir toksisite uygulamadan” triterpenoids çok sayıda kanser hücrelerinin birçok türde büyüme bastırmak dikkat çeker ve klinik öncesi çalışmalar triterpenoids kolon, göğüs karşı kemopreventif ve terapötik etkileri vardır göstermek prostat ve deri kanseri.

Bu, biz sadece karaciğer kanseri üzerinde duruluyor bulduk ilk derlemedir. Mevcut çalışmada altı bileşiklerin, bu umut verici görünür: in vitro olarak , sadece monoterpen çalışılan inhibe HMG-CoA tarafından karaciğer kanseri hücrelerinin büyümesini inhibe eden, geraniol idi.

Diterpen gelen andrographolide Andrographis paniculata apoptoz (tümör hücrelerinde “programlı hücre ölümü” inducing) ve diğer iki mekanizma ile büyümesini önlemiştir. Diğer iki diterpenler tartışılmıştır.

Çalışılan bileşiklerin büyük numarası vardır , triterpenler Black Cohosh de dahil olmak üzere birçok aktif bileşikler ile (Actaea racemosa) , astragalus, Gotu Kola (Centella asiatica), Trichosanthes kirilowii, Aesculus (at kestanesi), Reishi mantarı (Ganoderma lucidum) , Ginseng, Gynostemma, Bosewellia serrata , Duvarsarmaşığı, Gentian ve diğerleri.

Tetraterpenler karotenoidler olarak bilinen ve vitamin A (beta karoten) ve astaksantin, karides ve somon yapar bileşiğin en yaygın formu içerir. Domates Fukoxanthin, deniz yosunundan ve likopen de önemli etkinlik gösterdi. Sesquiterpenler karaciğer hücrelerinin antikanser aktivite ile yabani zencefil papatya ve zerumbone gelen bisabolol içerir. vivo karaciğer kanserine karşı faaliyet için Hayvan çalışmaların umut verici sonuçlara rağmen, çok daha az yaygın olarak In vitro çalışmalar. Bunlardan, geraniol tekrar HCC karşı karaciğer karsinogenezi ve limonen gösterdi etkinliği bastırmak için yeteneğini gösterdi. Andrographis oral tarafından “güçlü antitümör aktivitesi” vardı. , A Bacoside Bacopa monniera tümörlerin gecikmiş gelişme ve büyüme ve cucurbitacin B tümör hacmi ve tümör büyümesini azalttı. Escin (at kestanesi) ve ginseng gibi meyan gelen glycyrrhisin yaptım, tümör büyümesini azalttı.

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle