Tarih :

Hemoroit (basur) bitkisel tedavi

Tarih: 25 Ocak 2012 - Çarşamba | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları, Şifalı Bitkiler | 1 Yorum |

Hemoroit (basur) bitkisel tedavi

hemoroit tedavisi

hemoroit tedavisi

Hemoroit

Halk arasında basur olarak bilinen hemorit hastalığı aslında bir cins varis plağıdır.Hemoroite yol açabilecek nedenler arasında uzun süre oturmaktan , fazla acılı yemeye , kabızlıktan , yoğun strese kadar çeşitli dendenler sayılabilir.

Bitkisel takviyeler: Gotu kola , aloe vera , rutin biyoflavanoidi ve bazı ayurveda tabletleri genel varis eğiliminiazaltarak yararlı olablir.

Bitki çayları: Kuşburnu ve kök zerdiçaldan karışım çay yapıp içmek ayrıca günde iki litre ılık sıvı içmek bu konuda çok faydalıdır.

Baharatlar: Karahale , yogun burucu özellıgınden dolayı özellikle hemeroit de çok faydalıdır. Karahaleyi tüketebilmek için çekirdekleri teflon tavada çok az miktarda sıvı yağda sürekli karıştırıp yavaşca kavurmak gerekir.
Son derece buruk bir tadı olan karahale ağıza alındıgı andan itibaren büzştürmeye başlar.
yemeklerden sonra günde iki üçkez bir adet karahale çekirdeğini çiğneyip yutmak hemoroit e karşı tedavide ve korunmada oldukça yararlıdır.

Ayrıca baharatlardan toz zerdeçalda hem hemoroit kanamalarını azaltır hemde hemoroit in oluşmasını veilerlemesini önler.Tüm acı baharatlar hemoroit in oluşumunu ve kanama riskini arttırır. Bu nedenle her türlü acı baharattan kaçınmak gerekir. Genelde hemoroit de olumlu etkileri olabilecek baharatlaar arasında nane,safran,dereotu,biberiye,kişniş,tarçın,kakule, gülsuyu sayılabilir.

Beslenmede dikkat edilmesi gerekenler :Fazla miktarda kırmızı et katı ve kuru yiyecekler , acılı baharatlı besınler ile aşırı asitli içeceklerden kaçınılması gerekir. Beslenmede özellikli sulu lifli çeperli gıdalar meyve kompostoları yulaf ezmesi müsli ve sulu ayran kuşburnu marmelatı, sebze çorbası zeytin yağlı sebze yemekleri gibi besinlerin tüketikmesi çok yararlıdır.

Hemeroit için yayarlı bir dıştan uygulama: Normal kuşburnu meyvesi kaynatılır ve lapa yapılır. Ve ılıyınca bir avuç dolusu kadar alınır . Kalça hafifçe iki yana doğru açılarak makat bölgesine konur ve bir tülbent yada petle kapatılıp 15 29 dakika kadar hafifçe üzerine oturulur. daha sonra tülbent yada bir pet kaldırılır ve normal ılık suyla durlanır . ayrıca ılık suyun içerisine papatya biberiye ısırgan ve kuşburnundan birer parça kaynatılıp 20 dakika kadar ılık suya oturma banyosunun yapılmasınında hemoroşt tedavisine katkısı vardır.

Benzer konuları okudunuz mu ?

  mustafa    29 Kasım 13 | 16:18

  Değerli arkadaşlar annem hepatit b hastası ben de öyle annem 1 yıl boyunca günde 8 çorba kaşığı kuşburnu marmelatı yemiş.Faydasını bildiğinden değil sevdiği için yemiş. tabiki aç karnına. doktora gittiğinde hepatitin yok olduğunu tahliller sonucu görünce doktor şok olmuş ve inanamamış . ama annem yemeyi bırakınca hepatit tekrar nüksetti.Ben 5 gündür aynı marmelattan yiyorum inanın kendimi çok iyi hissediyorum yorgunluk yok kaşıntı yok mide ağrısı yok gözlerim bile daha iyi görüyor.Bağsurum artık rahatsızlık vermiyor.Bağırsaklarım daha düzenli çalışıyor Bu bilginin bende saklı kalmasını istemedim. inşallah birilerine şifa verir ve işinize yarar…..

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle