Tarih :

Ana Sayfa »  » hemoroid ve kabızlık için doğal tedavi yöntemleri

hemoroid ve kabızlık için doğal tedavi yöntemleri

Tarih: 27 Şubat 2012 - Pazartesi | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları | Yorum Yok |

hemoroid ve kabızlık için doğal tedavi yöntemleri


Kabızlığa neden olan pek çok sebep olmakla beraber başlıca sebepleri stres,yanlış beslenme,hareketsiz yaşam ve kullanılan bazı kimyasal ilaçlardır.Hemoroidin birinci sebebi ise kabızlıktır.Yani kabızlık sorunu halledilirse kabızlık kaynaklı hemoroid de halledilmiş olur.

Piyasada kabızlığa karşı pek çok kimyasal ilaç bulunmakla beraber bunlar geçici çözüm olmaktan öteye gidememekte ilaçlar bırakılınca kabızlık tekrar nüksetmektedir.

Doğal yöntemlerle veya bitkisel tedavi ile ve bazı yiyecekleri hayatınızın bir parçası yaparak, diyetinizde sürekli bulundurarak kabızlığı kökten yok edebilirsiniz.Sonucu değil sebebi yok etmek doğal tedavilerin 1. amacıdır.

Kabızlık oturarak çalışmak zorunda olan veya günlük hayatını hareketsiz geçiren insanlarda gözükebilir.Bu durumda günde 10 dakika ile 30 dakika arası yürüyüş yapmanız bağırsaklarınızın çalışmasını hızlandıracak,sindirim yollarındaki kaslarınızı güçlendirecektir.

İncir,kayısı gibi (yaş veya kuru) meyvelerden günde 3-4 tane yemeniz bağırsaklarınızın daha iyi çalışmasını sağlar.

Günde 1 çorba kaşığı zeytinyağı sadece bağırsaklarınızın daha iyi çalışmasını sağlamaz kanserden korumak gibi başka faydalar da sağlar.

Adaçayı,kekik sinameki gibi bitkiler bağırsak hareketlilğini artırır.Bu bitkileri birlikte veya ayrı ayrı demleyerek içebilirsiniz.

Keten tohumu yine bağırsak faaliyetlerini artıran ve kabızlığa iyi gelen bitkilerdendir.

Yoğurt- reklamlarda bahs edilen süper ,hiper,muhteşem yoğurtlara ihtiyacınız yok sıradan bildiğimiz yoğurt (ne kadar doğal olursa o kadar iyi) bağırsaklarda bulunan faydalı bakteriler için çok önemlidir.Gece yatmadan önce 1 kase yoğurt hem bağırsaklarınızı çalıştırır hem genel sağlığınıza iyi gelir.

Su insan vücudunun % 80 ini oluşturur.Yeterince su içilmediği takdirde ortaya çıkabilecek sorunlardan biri de kabızlık olabilir.Günde 3-4 litre su için.Su vücudun genel sağlığı için en önemli maddelerden biridir.Günde 3-4 litre su içmek başka hastalıklara da çözüm olabilir.

Diyetinizde lif açısından zengin gıdalara yer verin,yeşil sebzeleri diyetinizde bolca bulundurun.Bolca sebze meyve tüketin.Günde 1 çay kaşığı tarçınla lif ihtiyacınızı büyük oranda karşılayabilirsiniz.
Aloe Vera jeli sindirim sisteminizin temizlenmesine ve bağırsaklarınızın daha iyi çalışmasına yardımcı olur.

Folik asit kabızlığa iyi gelir.

Zencefil çayı bağırsakların çalışmasını sağlar.
Alaturka tuvaleti tercih edin.Bağırsak kaslarının daha iyi çalışması sağlanır.

Hemoroid için doğal çözümler:

Eğer hemoroid kabızlıktan kaynaklanıyorsa yukarıdaki önerileri uygulayın ayrıca aşağıdaki reçeteyi de kullanın.
Aloe Vera jeli hemoroidin üzerine sürülürse ağrıyı ve yanma hissini hafifletir.

Gnde 3 kere hamamelis (cadı fındığı) bitkisini hemoroide pamuk yardımıyla sürün.

Civanperçemini demleyin ılık iken hemoroidin üzerine günde birkaç kez ya da gerektikçe pamuk yardımıyla sürün.

Yukarıdaki tavsiyelerden bir veya birkaçını alışkanlık haline getirin,kabızlığa ve hemoroide elveda deyin.

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle