Tarih :

Ana Sayfa »  » eklem iltihabı ve kireçlenmelerinin bitkilerle tedavisi

eklem iltihabı ve kireçlenmelerinin bitkilerle tedavisi

Tarih: 23 Eylül 2013 - Pazartesi | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları, Manşet, Uzman Doktorlar | 1 Yorum |

eklem iltihabı ve kireçlenmelerinin bitkilerle tedavisi

Eklem iltihabı nedenleri
Kadınlarda daha sık karşılaşılan ve genellikle kırk yaşından sonra ortaya çıkan bu rahatsızlık, daha erken yaşlarda da görülebilir. Bağışıklık sisteminin, vücudun kendi dokularıyla mücadele etmesine yol açan bir virüs ya da başka bir tetikleyici nedeniyle eklem iltihabı oluşur.

Eklem iltihabı belirtileri
Vücudun her iki yanındaki kol ve bacaklarda, parmak ve bileklerde ağrı, şişlik ve sertlik, yorgunluk, yataktan kalkınca belirtilerin daha da şiddetlenmesi, çocuklarda iştah kaybı, yüksek ateş, kol ve bacaklarda isilik genel eklem iltihabı belirtileri arasındadır.

Eklem kireçlenmesi, eklemlerde kıkırdak kaybına bağlı olarak oluşan iltihabi hastalığın adıdır. İnsanda en sık karşılaşılan eklem rahatsızlığıdır.

Nedenleri nelerdir?
Yaşla eklemlere binen stresin oluşturduğu deformasyonlar, eklem içi kırıklar, yaralanmalar ve geçirilen iltihaplar bu hastalığa yol açan etmenlerdir. Bu sebeple de “yaşlılık romatizması” olarak da bilinir. Kalça çıkığı da ilerleyen dönemde kireçlenme nedenidir. Zorlama hastalığı arttırırıken egzersiz ve spor ise azaltır.

aşağıda yazılı bilgiler,eklem iltihabı ve deformasyonlar içinde geçerlidir.bunlar iyileşe bilir,ağrı yavaş yavaş kesilir hatta deformasyonlar en geç bir veya iki yılda eski haline gelebilir.baston veya koltuk deyneği ile gezen hastalar kısa bir zaman sonra değneklerini bırakırlar.
sabah kahvaltısında,akşam yemeğinden yarımşar saat önce birer çay fincanı kırkkilit otu çayı yarım dakika demlendirilmiş olarak içilmelidir.
dört fincan ısırgan otu çayından ,her seferinde yarımşar fincanına birer yemek kaşığı acı isveç otları hülasası karıştırılır.bunu günde üç kez,her öğünden önce ve sonra için.

ağrıyan yerlerinizi,diz veya eklemleri acı isveç otları iksiri ile dört saat devamlı kompres yapın.deriyi pansumandan önce portakal nergisi ile yağlamayı ve pansuman bitiminde ise pudralamayı unutmayın.
lahana yaprağını kızgın ütü ile ütüleyip,ağrıyan yerlere koyup bir bezle sıcakken sarın.bu sancıları hafifletir.
eşekkulağı otu hülasası ile ovulan mafsallarda ağrılar daha azalır.iltihaplanma varsa,kırkkilit otu lapası kullanılmalıdır.lahananın yanı sıra devedikeni yaprağı en kuvvetlisidir.

ayda bir defa kırkkilit otu yarım banyosu çok iyi gelir.100 gram kırkkilit otunu geceden soğuk suya bırakın.ertesi gün ısıtın.20 dakika banyo yapın.

Benzer konuları okudunuz mu ?

  kamile baltacı    25 Eylül 13 | 07:28

  romatoit atrit ve hipertroid hastasıyım bitkisel tedavi ne öneririsiniz
  teş ederim

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle