Tarih :

Ana Sayfa »  » düşük beyaz kan sayımı,düşük beyaz küre sayısı nedenleri

düşük beyaz kan sayımı,düşük beyaz küre sayısı nedenleri

Tarih: 22 Temmuz 2013 - Pazartesi | Kategori: Uzman Doktorlar | 2 Yorum |

düşük beyaz kan sayımı,düşük beyaz küre sayısı nedenleri

beyaz kan hücrelerinin sayısında azalma normal seviyesi düşük beyaz küre sayısı denir. Lökopeni tıbbi terim düşük beyaz kan hücre sayımı için kullanılır. vücut bağışıklık sağlarken kan bileşenleri olarak Beyaz kan hücreleri vücut ve enfeksiyona karşı savaşır boyunca dolaşımda. Çocuklar yaşlı olanlardan daha bu bozukluğu daha fazla olanlar vardır.

Beyaz kan hücrelerinin vücuda direnç sağlamada önemli bir rol oynamaktadır. İnsan vücudunun bağışıklık sisteminin ana bileşeni beyaz kan hücreleri olan. Ne zaman beyaz kan hücreleri veya WBC azdır, vücudun direnç gücü ve bireysel enfeksiyona karşı mücadele edemez azalır. Bireysel eğilimli uzun süre kalmak tekrarlayan enfeksiyonlar sahip olmaktır. AIDS hastalarında düşük beyaz küre sayısı ve düşük lenfosit ve işte bu yüzden şiddetli enfeksiyonlar olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

kızarıklık gibi iltihabi belirtiler, şişme, iltihap oluşumu, öksürük, ateş vb çok fakir ya da gelişir bu iltihabi reaksiyonlara düşük beyaz kan hücre sayımı olan hastalarda eksik olan da yoktur yeterince beyaz küre sayısı yabancı maddelere karşı mücadele etmek gibi. Yani hatta küçük rahatsızlık veya enfeksiyon için tıbbi yardım isteyin.

Nötropeni dönem kullanılan nötrofil sayısında azalma göstermek için ise, beyaz kan hücresi, düşük beyaz kan hücre sayısı neden bileşeni.

vücuttaki beyaz kan hücre sayısında normal 7000-11000 mm kan küp başına hücreleri olduğunu. cm başına düşük beyaz küre sayısı az 5000 hücreleri düşük beyaz küre sayısı olarak söylenebilir. Düşük beyaz kan hücresi sayımı sağlık kurumlarından kurumlarına değişebilir. Çocuklarda Düşük beyaz kan hücresi sayımı büyüklere benzer ve farklı yaş gruplarına göre değildir. Lökopeni olarak da düşük beyaz kan sayımı denir.

Beyaz kan hücreleri de düşük beyaz küre sayısı belirlemek farklı bileşen hücreleri vardır. bileşenin hücrenin herhangi bir daralmanın da düşük beyaz küre sayısı neden olur. Laboratuvar verilen kan hücreleri sayısını belirler.

Erişkinlerde Normal beyaz kan sayımı olan

Toplam beyaz kan sayımı – 4000 için 11ooo / ul
Lenfositler – 22% 44
Monosit – 0% 8
Nötrofil – 40% 70
Eozinofiller – 0% 4
Bazofil – 0 1%

Düşük beyaz kan hücre sayısında nedenleri vardır

Viral enfeksiyonlar nedeniyle, kemik iliği fonksiyonu Altered
Kemik iliği fonksiyonu azalır Doğumsal bozukluklar
Metastatik kanser ve diğer hastalık zarar verici kemik iliği ve düşük beyaz kan sayımı yol açar
kemik iliği hücreleri yok eder Otoimmün hastalıklar
Bağışıklık sistemi baskılanan tekrarlayan enfeksiyonlar ya da immun önleyici nedeniyle
Bazı ilaçlar da inhibe beyaz kan hücreleri veya zarar kemik iliği Düşük beyaz kan hücresi sayımı nedenleri
Düşük beyaz kan hücre sayısında özel nedenleri

Şiddetli alerjik reaksiyonlar
Aplastik anemi
Kemoterapi kanser tedavisi için,
prednizon gibi steroid,
antibiyotikler, diüretikler gibi ilaçların kullanımı
Immün eksikliği bozukluğu
HIV enfeksiyonu
Destruction kan hücreleri tarafından dalak
Hipertiroidi
Bulaşıcı hastalıklar
Miyelofibrozis
Kostmann sendromu, düşük nötrofil üretimi ile konjenital bir bozukluk
Myelokathexis, konjenital olan nötrofiller kan akışı form üretim sitesine girmek için başarısız olur.
Otoimmün hastalıklar
Paraziter hastalıklar
Radyasyon tedavisi
Vitamin eksikliği hastalıkları
Düşük beyaz kan hücre sayısı neden bazı özel hastalıkları var.

Düşük beyaz kan hücresi sayımı hakkında bilgi

Düşük beyaz kan hücresi sayımı zaman laboratuvar test doktorunuzun ve test sonuçları önerdiği bulunmuştur kan veya bireylerin vücut düşük beyaz kan sayımı düzeyinin tam düzeyini verir. Laboratuar sonuçları düşük beyaz kan sayımı yüzdesi hakkında net bir görüntü sağlar ve bu doktor ve durumun tedavisinde her türlü önlemi gerekli almaya yardımcı olur. Düşük beyaz kan sayımı açık göstergesi olan ve vücutta bağışıklık düzeyi azalmış bireysel eğilimli tekrarlayan enfeksiyonlar sahip olmaktır. ray gibi x – olarak ilave tanısal testler, ultrason, biyopsi dalak ve kemik iliğinde durumunu değerlendirmek için yapılan kemik iliği aspirasyonu tarayın. Düşük beyaz kan sayımı sıklıkla kemoterapinin yan etkisi kanser hastalarına verildiğinde.

Önlemler enfeksiyonu önlemek için

Düşük beyaz kan sayımı ile hasta enfekte kişi ile temas kaçınarak, ihtiyati tedbirler yüz maskesi takarak enfeksiyonu önlemek için izlemeniz gereken bulaşıcı veya bulaşıcı hastalıkların, burun ve üst solunum yolu ile enfeksiyon bulaşmasının önlemek için vs kullanın yüz maskesi sakının. Pratik hijyenik önlemler enfeksiyon ve sağlığını korumak önlemek için.

Düşük beyaz kan sayımı ile ilgili bir doktora başvurmanız?

Yüksek sıcaklıklarda daha fazla 100,4 ° F. Sen termometrenin yardımıyla sıcaklık kontrol edebilirsiniz.
Ani ve tekrarlayan Chills (titreme) ya da beden, sallar
nedeni bilinmeyen ağrı Ani başlangıçlı,
Ne zaman, iletişim doktor hemen bilinen düşük beyaz kan sayımı ile tüm bu belirtilerle karşılaşabilirsiniz.

sen gibi düşük beyaz kan sayımı belirtileri yaşıyorsanız

Boğaz ağrısı
Ağız yaralar
ağızda beyaz lekeler,
Dil lezyonlarının
bir mesane enfeksiyonu belirtileri gibi
Ağrılı idrara çıkma ya da yanma hissi,
idrarda kırmızı kan hücrelerinin
normalden daha sık idrara çıkma
ya da düşük beyaz kan sayımı azalma ile birlikte, daha kısa sürede herhangi bir komplikasyonları önlemek için tıbbi yardım isteyin etmektir.

Tedavi düşük beyaz kan sayımı

Düşük beyaz kan sayımı gerçek nedenler dindirmek ile tedavi edilir. Dikkatli tanı hastalığın durumu ve tedavi değerlendirme verilmektedir yardımcı olarak şartının. Medial araştırma, bazı gıdalar ve gıda bileşenleri düşük beyaz küre sayısı kontrol etmeye yardım eder gösterir.

Doktor ilaçlar gibi reçete edecektir

Filgrastim
Peg – filgrastim
Sargramostim
Kemoterapi her döngüsü, sipariş uzun süre düşük beyaz kan hücre sayımı engellemek için sonra. Sulfametoksazol gibi profilaktik antimikrobiyal ilaçlar – trimetoprim, Acycolovir, flukonazol, itrakonazol bağışıklık sistemi ya da düşük beyaz kan sayımı (kemoterapi ile birlikte) zayıflatmak oluşur belirli enfeksiyonları önlemek için reçete edilmektedir.

Bu sarımsak gibi bazı özel gıdalar, istiridye, rosto ve koyu et hindi ve kabak ve kabak çekirdeği gibi gıdalarda çinko yüksek yararlı vücudun bağışıklık sistemini ve bu gıdaların alımı artırılması bulunmaktadır düşük beyaz kan sayımı risklerini azaltır. Meyve ve sebzeler sağlığı için iyi ve antikor üretimini uyarır ve vücuda direnç sağlar. Multivitamin alımı çok, bu bozukluğu olan faydalıdır.

Benzer konuları okudunuz mu ?

  oktay çakar    12 Mart 14 | 10:35

  beyaz küre düşüşünde nasıl bitkiller tüketilir çoğalması nasıl sağlanır

  derya karataş    28 Kasım 14 | 22:50

  beyaz kan düşmesine kültür mantarını iki üç günde bir yanmaz tavada pişirerek yiyiniz ve portakal mandalina yiyin benimde beyaz kürem düşüktü 1 ay yedim bunları doktora gittim beyaz kanım yükseldi doktorlar bile şaşırdı bu kültür mantarını mutlaka yiyin.

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle