Tarih :

Dünyanın En Faydalı Bitkileri

Tarih: 18 Aralık 2013 - Çarşamba | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları, Manşet, Şifalı Bitkiler | Yorum Yok |

Dünyanın En Faydalı Bitkileri

Dünyanın en faydalı bitkileir arasınd ayer alan aşağıdaki bitkileri hepimiz tanıyoruz.Dileidğimiz zaman elimizin altında olan bu bitkiler insan vücudu için çok faydalı ve çok yararlı.Doğal tedavilerde en başında kullanılan bu bitkiler aşağıdaki bitkilerdir.

Aloe Vera:Toplum arasında en çok bilinen ve kullanımına en çok rastlanılan bitki olan aloe vera, güneş veya kazalar sonucu oluşan yanıkların tedavisinde tercih ediliyor.

Keten Tohumu:Susam tanelerinden biraz daha büyük olan keten tohumu, Omega–9 ve Omega–3 asitleri, lif, protein, manganez, magnezyum, çinko ve diğer bir dizi mineral açısından oldukça zengin bir bitkidir.

Hayıt Ağacı:Hayıt ağacı menstural dönemi düzenler ve kadınlarda progesteron hormonunun salgılanmasını sağlar. Hayıt ağacı meyveleri yavaş etki eden ve ancak uzun süreli kullanımda etkilerini gösteren bir bitkidir.Kahve:İçerdiği kafein nedeniyle çoğu beslenme önerisinde yer almayan kahve, bazı durumlarda olumlu etkilere de sahiptir.

Sarımsak pek beğenilmeyen bir kokuya sahip olmasına rağmen sağlık açısından oldukça yararlı bir bitkidir. Mikroplara ve virüslere karşı vücuda direnç kazandırdığını biliyoruz.Kızılcık suyunun en çok bilinen yararı boşaltım sistemi sorunlarını çözmekteki etkisi. Bakteriyel enfeksiyonu tedavi ederek sorunların çözülmesini sağlamaktadır.

Ekinezya:Ekinezya Amerikan yerlilerinin yaraları iyileştirmekte kullandıkları ve bilinen hiçbir yan etkisi olan bir bitkidir. Siyah Yılan Kökü:Siyah yılan kökü, menopoz için önerilen ve bu yönüyle bilinen bir bitkidir. Siyah yılan kökü sinirlerin gevşemesine ve dolayısıyla menopoz döneminin kolay atlatılmasına yardımcı olur.

Günlük:Anadolu Sığla ağacı olarak da bilinen günlük ağacının gövdesinden elde edilen sakız, özellikle eklem iltihabı ve bursitin tedavisinde kullanılır.Papatya:Genellikle çayı yapılarak içilen papatya, bağırsaklarda oluşan sorunları rahatlatmasıyla bilinir. Ayrıca mide bulantısı ve gastroentirit tedavisinde de kullanılır.

Reishi Mantarı:Kırmızı reishi, faydaları 2000 yıl önce Çin halkınca fark edilmiş altın değerinde şifalı bir mantar türüdür. Kırmızı rengi, reishi mantarını ormanda bulmayı kolay kılmış olmasına rağmen nadir olduğu için değerli sayılmıştır. Reishi mantarını ormanda bulan birisi, efsaneye göre, mantarı Çin imparatoruna teslim etmek zorundaymış.

Kırmızı reishi mantarının faydaları

Reishi mantarı; akciğer, meme, mide, bağırsak, mesane, prostat, rahim, kan kanseri tedavisinde kullanılmaktadır.
Reishi mantarı; hepatit A, hepatit B, hepatit C tedavisinde ve sarılık, karicağer yetmezliği, siroz tedavisinde kullanılmaktadır.
Reishi mantarı; sedef hastalığı, kolit, vitiligo, ms tedavisinde kullanılmaktadır.
Reishi mantarı; hpv – herpes – genital siğil tedavisinde kullanılmaktadır.

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle