Tarih :

detoks nedir?

Tarih: 5 Temmuz 2013 - Cuma | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları, Manşet | Yorum Yok |

detoks nedir?

DETOX NEDİR?

Detox vücudun toksinlerden arındırılmasıdır. Günlük yediğimiz yiyeceklerden, ilaçlara pek çok üründen toksik maddeleri vücudumuza sokuyoruz. Ayrıca vücudumuz çalıştıkça da belirli toksik maddeler üretiyor. Bu toksik maddeler birikip bedensel yaşlanma yaratıyor.
Uzak doğuda sıklıkla uygulanan detox genellikle, tüm vücut sinirlerinin geçtiği ayaktan uygulanılıyor. Özel bir sıcak su dolu bir kovaya ayağınızı soktuğunuzda bu su bir süre bekledikten sonra kararmaya başlıyor. Vücuttan toksinleri atmanıza yardımcı olur.

Detox ayak bantları gece yatmadan önce ayak tabanına uygulanır. Gece boyunca vücutta birikmiş zararlı toksinleri doğal yoldan absorbe edip vücudunuzu arındırırken, aynı zamanda ayaktaki refleks alanlarını uyarır.

DETOX NASIL ÇALIŞIR ?

Ayaklarımızda vücudumuzun küçük bir haritası bulunduğunu duymuş muydunuz? Refleksoloji biliminin prensiplerine göre vücudumuzdaki her organ ayak tabanında belirli refleks noktalarına sahiptir.Detox bantları refleksoloji biliminin ışığı altında çalışmaktadır.Ayak tabanındaki bu noktalar tourmaline ile uyarılır ve bu noktalara karşılık gelen organlara etki eder.Bu arada bandın içeriğindeki diğer doğal maddeler bu noktalardan toksinleri emer ve organları toksinlerden arındırır.

Detox Uygulama :

Genel vücut detoksu için her ayak tabanınızın ortasına bir bant uygulayınız.Bu uygulamaya bantların üzerinde kalıntı azalana kadar devam ediniz.

Vücutta en fazla detokslanmaya ihtiyacı olan kısmı bulmak için ayak tabanının topuk kısmına, orta kısmına ve ayak tabanınızın ön kısmına olmak üzere 3 adet bant uygulaması önerilir. Bu uygulama sonrası vücudun detokslamadan en fazla fayda sağlayan bölgesi bantların üzerindeki artık miktarlarından anlaşılabilir. Böylece her iki ayak tabanınızda en yoğun artık görülen bandın uygulandığı bölgeye artıklar azalıncaya kadar uygulama yapmayı sürdürebilirsiniz.

Kişilerin fiziksel durumuna ve toksisite durumuna bağlı olarak hemen sonuç alınmayabilir.Uygulamaya en az yedi gün boyunca devam edildiği taktirde vücuttan atılan toksin miktarına bağlı olarak bantlardaki artık renginin kahverengiden açık gri renge dönüştüğü görülür.

DETOX NEYE YARAR:
* Vücudun salgıladığı zehirli maddelerin emilmesine,
* Vücuttaki küçük ağrıların hafifletilmesine,
* Bağışıklık sistemi üzerindeki yükün azaltılmasına,
* Lenfatik Sistemin doğal yollardan temizlenmesine,
* Normal kan dolaşımının desteklenmesine,
* Vücuttaki şişliklerin azaltılmasına,
* Ağır metallerin vücuttan atılmasına,
* Uyku kalitesinin yükseltilmesine,
* Genel sağlık durumunun ve düzeyinin iyileştirilmesine
yardımcı olur.

Detox Ayak Bandı Kimler Kullanmalıdır?

Baş ağrısı
Letarji, yani yorgunluk şikayeti olanlar
Şişmanlık problemi olanlar
Kabızlık problemi olanlar
Kötü solunum ve solunum problemi olanlar
Anksiyete (kaygı sıkıntı, stress) problemi olanlar
Akne(sivilce) problemi olanlar
Tekrarlayan soğuk algınlıkları
Eklem ağrıları çekenler
Boğaz kuruluğu şikayeti olanlar
Bel sertliği ve ağrıları yaşayanlar
Sırt ağrıları çekenler
Deri döküntüleri şikayeti olanlar
Sindirim bozuklukları şikayeti olanlar
Yüksek kan basıncı rahatsızlığı olanlar
Artrit yani mikrobik olmayan romatizmal eklem iltihabı problemi olanlar
Şeker hastaları
Kalp problemleri olanlar
Karaciğer problemleri olanlar
Böbrek yetmezliği problemi olanlar
Kanserler gibi ağır olgularla yüzyüze olanlar
Alkol, sigara, kafein vb maddeleri tüketenler
Sağlıksız ortamlarda çalışanlar (Endüstriyel kimyasalların bulunduğu ortamlar – kaynak, boya, tiner vb)
Ağır metallere mağruz kalanlar

Pedler gece boyunca ayak tabanına sargı bezi gibi yapıştırılır. Tercihe göre detox, iki ya da üç günden iki ya da üç haftaya kadar kullanılabilir. Genellikle 1 hafta kullanılıp 1-2 gün ara verilmesi tavsiye edilir. Ortalama bir insan için ayaktan lenfatik detox 30 gün kadar sürebilir. Birçok insan pedleri başlangıçta ayak tabanında kullanır. Vücuttaki ağır metal ya da zehirli maddelerin oranı azaldıkça pedlerin de rengi açılmaya başlayacaktır. Bu aşamada vücudun diğer bölgeleri de temizlenmeye başlayabilir (çoğunlukla daha az zaman alır). Genel sağlık durumuna bağlı olarak pek çok insan bir ya da iki gün gibi kısa bir süre içinde olumlu sonuçlar alabilirler. Bazılarınınsa olumlu bir şeyler olduğunu fark etmeleri birkaç hafta sürebilir. Fakat şurası bir gerçektir ki, vücutta biriken zehirli maddelerin atılması sağlık ve canlılığı geri kazandırır.

———————————————————————————————————————————–

Detoksun Yararları Nelerdir?
Toksinlerin Atılması

Çevre kirliliğinden, elektronik eşyalardan, gıdalardan aldığımız sağlık sorunlarına neden olabilecek toksinlerden, ağır metallerden ve vücut atık ürünlerinden arındırır. Virüslerin, Bakterilerin, Mayaların, Mantarların ve Kanser hücrelerinin inaktive olmasına yardımcı olur.

Zihinsel Sağlığa Etkileri

Dikkat dağınıklığı ve unutkanlığa iyi gelir, hafızayı güçlendirir. Uykusuzluğa iyi gelir Stresi ve gerginliği hafifletir

. Kilo Vermeye Etkileri

Obeziteyi kontrol etmenize yardım eder Toksinlerle birlikte vücuttan hızlı yağ atılmasını kolaylaştırır Kızıl-ötesi kemer ile bel ve karın bölgesinde yağ atılımını hızlandırır.

Cinsel Sağlığa Etkileri

Menstrüel krampların, Cinsel sağlık sorunlarının, Vaginal kuruluğun azalmasına yardımcı olur.

Bedensel Sağlığa Etkileri

Ağrıdan ve Gerginlikten kurtulmanıza yardımcı olur. İnflamasyonu, ödem ve istenmeyen sıvı tutulumunu azaltır. Menaopoz sıkıntılarını ve terlemeyi hafifletir Kan dolaşımını güçlendirir Metabolizmayı geliştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir Romatizmal ağrıları azaltır. Baş ağrısı ve migren sorunlarını hafifletir Uyku kalitenizi arttırır Hormon dengesini sağlar Yağları çözerek kilo vermeye yardımcı olur Kan şekerini düşürür, kan değerlerini düzenler Yaşlanmayı yavaşlatır ve vücudun esnekliğini arttırır. Tüm vücudunuzu gençleştirir ve vücudunuza enerji verir.

Cilt Sağlığına Etkileri

Egzema ve sedef hastalığının, Cilt sorunlarının Sivilcelerin iyileşmesini hızlandırır Kandida ve mantar sorunlarının azalmasına yardımcı olur. Kırışıklıkları azaltır, cildi gençleştirir

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle