Tarih :

cinsel isteksizlik!

Tarih: 1 Ağustos 2013 - Perşembe | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları, Manşet | Yorum Yok |

cinsel isteksizlik!

Cinsel İsteksizlik Nedir? Yeterli cinsel uyarı olmasına rağmen kişinin cinsel arzu duymaması durumudur. Gerek erkek olsun gerekse kadın olsun herkes belli dönemlerde cinsel isteksizlik ile karşı karşıya kalabilir, fakat kadınlarda cinsel isteksizlik erkeklere oranla daha sık görülmektedir.

Cinsel İsteksizlik Nedenleri: Yorgunluk gibi geçici durumlar dışında cinsel isteksizliğin nedenleri arasında ilk sıralarda stres, alkol, depresyon ilaçları, çeşitli hastalıklar ve yaralanmalar gelir. Günümüzde özellikle modern hayatın neden olduğu yaşam tarzı cinsel işlev bozukluklarını arttıran en önemli unsurlardandır.

Özellikle ilk üç nedene (stres, alkol ve depresyon) bakıldığında meşru ilişki ve karşılıklı sevginin, cinsel isteksizliği yenmek için çok önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Cinsel isteğin sürekliliğinde, meşru ilişki ve karşılıklı sevgi çok önemlidir. Evlilik dışı ilişkiler, cinselliği köreltmektedir. Çünkü kişiler, birbirlerine sevgi ile değil sadece belli bir amaçla yaklaşmaya başladıklarında, bu bir süre sonra tatminsizliğe neden olmakta ve giderek bir kördüğüme dönmektedir. Ayrıca, kadınların pek çok durumda mağdur oldukları da bir gerçektir. Bu nedenle, herşeyin başı sevgi ile kurulmuş bir yuvadır. Mutlu bir aile hayatı kişilerin stresle başa çıkabilmelerinde de oldukça önemli bir faktördür. Mutlu ailelerde depresyon şikayetlerinin görülme oranı da çok azdır. Ayrıca, alkol kullanımının aileyi yıkıcı etkisi inkar edilemez. Bu nedenle, alkol ve sigara gibi kişinin gerek kendi sağlığını gerekse aile sağlığını ve huzurunu bozucu şeylerden uzak durması kendi yararınadır.

Cinsel İsteksizlik Tedavisi: Sevgiye dayalı meşru bir ilişki, alkol ve sigaradan uzak bir yaşam ve düzenli spor ve hareket kişinin hem günlük hayatını hem de cinsel hayatını olumlu yönde etkileyen en önemli unsurlardır.

Bütün bu unsurların yanında, hala cinsel istekte azalma hissediyorsanız, size yardımcı olabilecek pek çok şifalı bitki mevcuttur.

Cinsel isteği arttırmaya yardımcı olmak için kullanılabilecek bazı şifalı bitkiler:

Adamotu, Ceviz, Çemenotu, Darıfülfül, Enginar, Fındık, Ginseng, Isırgan, Kargabüken, Koka, Nilüfer, Salep ve Susam cinsel isteği arttıran başlıca bitkilerdendir.

Çikolata, Çay ve Kahve: Çay, kahve ve kola gibi kafein içeren bitkiler uyarıcı etkileri ile cinsel isteğin arttırılmasında faydalı olabilir. Tabii çay ve kahve de ölçüyü de kaçırmamak gerekir. Aksi halde, sinirlilik ve uykusuzluk yapabilir. Çikolata da hem uyarıcı hem de mutluluk verici etkileri ile faydalı olabilir.

Ginseng: Oldukça meşhur bir bitkisel afrodizyak olan ginseng de oldukça etkili bir cinsel istek arttırıcıdır. Genellikle hazır ürünler şeklinde kullanılır.

Çemenotu: Bitkisel bir östrojen kaynağı olan çemen otu, özellikle kadınlarda görülen cinsel soğukluk için oldukça faydalıdır.

Zencefil: Bir çay kaşığı kuru zencefille hazırlayacağınız bir bardak çay ya da aynı miktarda yaş zencefille hazırlayacağınız bir su bardağı limonata afrodizyak etkisi gösterebilir

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle