Tarih :

Ana Sayfa »  » Beyin tümörüne ne iyi gelir? Beyin tümörüne iyi gelecek gidalar nelerdir?

Beyin tümörüne ne iyi gelir? Beyin tümörüne iyi gelecek gidalar nelerdir?

Tarih: 19 Temmuz 2013 - Cuma | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları | 4 Yorum |

Beyin tümörüne ne iyi gelir? Beyin tümörüne iyi gelecek gidalar nelerdir?

Neler iyi gelirden önce, neler kötü gelir sorusuna cevap verelim çünkü şu an dahi bilmeden tümörünüzü besliyor olabilirsiniz. Beyin tümörü hastalarına faydası olabilecek gıdaların tamamı bilinmesede zararı olacak gıdaların adı bellidir.

Beyin tümörü hastalarının kesinlikle uzak durması gereken yiyecekler içlerinde şeker, glikoz, fruktoz, dekstroz bulunan yiyeceklerdir. Çünkü tümör hücreleri hızla ürerken diğer hücrelere göre daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar. Aldığınız kemoterapi ilaçları (örneğin Altuzan) onların beslenmesini engellemeye çalışırken, şeker içeren gıdalarla bunun üremesine yakıt sağlarsınız. O yüzden her türlü şekerden uzak durmak yerinde olur. Dekstroz gibi şekerler çok hızlıdır ve doğrudan beyne ulaşır.

Örneğin üzüm yüksek dekstroz ve fruktoz içerir. Bilgisiz kişiler tarafından kan yapsın diye verilen üzüm aslında hastaya çok büyük zarar verebilir. Sağlıklı hastaya iyi gelebilen bu gıda tümör hastasında onun tümörünün üreme hızını artırabilir.

Şeker türleri içine her türlü karbonhidratta dahildir. Çünkü bunlar alındıklarında doğrudan şekere çevrilirler. Uzak durulması gerekenler, tüm unlu mamüller, pirinç, patates ve bakliyatlar.

Aynı şekilde bazı bilgisiz kişiler iyi geleceğini düşünerek tümör hastalarına bal, karakovan balı, pekmez vermektedir. Bunlar sağlıklı insanlara iyi gelsede beyin tümörünü besler, hastaya fayda yerine zarar verir.

Karbonhidratlar ve şekerden uzak kalmak kaydı ile tüm besinleri fazla fazla tüketin. Yeşil sebzeler, et, tavuk, balık süt ürünleri, yumurta.

Ketojenik diyet adlı özel bir diyet beyin tümörlerini küçültücü özelliğe sahiptir. Bu diyette hasta karbonhidrat ve şeker alımını tamamen keser ve yalnızca, protein (et, balık) ve yağlarla (süt, peynir, kaymak) beslenir. Vücudun enerji ihtiyacı şekerler yerine yağlardan karşılanır. Beyindeki sağlıklı hücreler besinlerini yağlardan sağlayabilmekte iken, tümör hücreleri enerjilerini yalnızca şekerden karşılarlar. Onların besinlerinin kesilmesi hastalığın gerilemesine yol açar. Bu diyetle ilgili bilgi sitemizde mevcuttur.

Beyin tümöründe Dr. Johanna Budwig tarafından geliştirilmiş “Budwig Protokolü” adi verilen özel bir diyet GBM IV hastaları da dahil pek çok hasta, hiç ilaç kullanmadan tümörden tamamen arındırılabilmiştir. Bununla ilgili bilgiyi sitemizde en kısa sürede yayınlayacağız.
Bilimsel araştırmalara göre, C vitamini beyin tümörü ve diğer kanser türlerinde etkilidir. Aşırı doz C vitamini uygulanan tedaviler başarılı olmuştur. Kırmızı biber, isot yüksek C vitamini ve düşük şeker içerir.

Omega-3 yağ asidinin de tümörü küçültücü etkisi görülmüştür. Omega-3 yağları balıklarda, ciğerde ve keten tohumu yağında bulunur.

Zerdeçalın antitümör özelliğine sahip olduğu bulunmuştur. Ayrıca Isırgan otundan faydalanmış insanlar vardır

Benzer konuları okudunuz mu ?

  dnd    10 Aralık 13 | 06:30

  MERHABA. BANA 2 DEFA HİPOFİZ ADENOMU YAPILDI, ARADAN 2 YIL GEÇTİ AMA HALA İYİ DEĞİLİM ZAMAN ZAMAN BAŞ AĞRILARIM HAFTADA 3-4 DEFA AÇLIK KRİZLERİNE GİRİP ELİM AYAGIM GÜÇSÜZ DURUMDA BİTKİN VE UZUN SÜREN DURUMLARIM OLMAKTA AYNI ZAMANLARDA MİDE BULANTISI KUSMA OLDUĞUNDAN BİŞEYLER YİYEMİYORUM BÖYLE FENALIKLAR YAŞIYORUM DİYABETLİ OLDUĞUMU UNUTUP ÇOK TATLI VE EKMEK YEMEK İSTİYORUM. NASIL BAŞ EDECEĞİM KONUSUNDA BESLENME AÇISINDAN BANA YOL GÖSTERİRMİSİNİZ. TEŞEKKÜRLER

  murat şahin    16 Haziran 14 | 08:15

  beyin tümörüne faydalı gelen bitkiler

  Deniz kartal    10 Şubat 17 | 03:36

  Ökse Otu Bitkisi
  Zakkum
  Zerdeçal
  Reish mantarı
  Isırgan otu gibi bitkiler beyin tümörü’ne karşı oldukça etkili ve faydalıdır.

  Deniz kartal    10 Şubat 17 | 03:56

  iksir tonik alovereje iki tatlı kaşığıyla başlayıp baş ağrı olmadığı sürece dozacı arttırılabilir

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle