Tarih :

Ana Sayfa »  » Astım için doğal tedavi yöntemleri

Astım için doğal tedavi yöntemleri

Tarih: 27 Şubat 2012 - Pazartesi | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları | Yorum Yok |

Astım için doğal tedavi yöntemleri

astim

astim


Uyarı yüksek kan basıncını tedavi etmek için kullanılan ilaçlar astım hastalarında ölümcül komplikasyonlara neden olabilir.

Astım trake ve bronşial keseciklerde bulunan mukusun iltihaplanması neticesi ortaya çıkan bir solunum sistemi hastalığıdır.

Ciğerlerdeki hava yollarının daralmasına,ciğerlere ulaşan hava miktarının azalmasına ve solunum zorluklarına neden olur.

Astım herkeste olabilir ama genelde çocuklarda ve genç yetişkinlerde görülür.Astımın tipik belirtileri öksürük,hırıltı,nefes darlığıdır.

Alerjik astım ve alerjik olmayan astım olmak üzere 2 türü vardır.Kimyasal maddeler,duman,toz,gıdalardaki yapay maddeler,hava kirliliği alerjik astımı tetikleyen etkenlerdir.

Alerjik olmayan astıma anksiyete,kuru veya nemli hava,korku, stres neden olabilir.

Son yıllarda astım hastası sayısında özellikle çocuk hastalarda alarm verici düzeyde artış olmuştur.

Bilim adamları hava kirliliği ile astım rahatsızlığı arasında bağlantı bulunduğunu düşünüyor.Büyük şehirlerde yaşayanlarda astım rahatsızlığı,kırsal alanda yaşayanlara nazaran daha az görülmektedir.Fakat hava kirliliği tek neden değildir.Genler,gıdalardaki katkı maddeleri gibi etkenler de etkilidir.

Modern ilaçlar çocuklarda astım tedavisinde başarı sağlayamamıştır,sadece geçici bir rahatlama vermektedir.

Öte yandan şifalı bitkiler astım krizlerini azaltmaya yardımcı oldukları gibi ciğerleri ve bağışıklık sistemini de güçlendirirler.

İpucu:Asprin,advil,kemoterapi, ve antibiyotikler astım krizlerine neden olabilirler.

1-B6 ve B 12 vitaminleri ciğerlerdeki iltihaplanmayı dolayısıyla astım krizlerini azaltmak için çok öenmlidir.

2-C vitamini enfeksiyonlarla savaşmak,vücuda giren oksijen miktarını artırmak ve iltihaplanmayı azaltmak için gereklidir.

3-Ginko Biloba kullanın,çalışmalar bitkideki ginkgolid b maddesinin astımda yardımcı olduğunu ve astım krizlerini azalttığını gösteriyor.

4-Sığır kuyruğu bitkisinin yağı nefes darlığı için kullanılır,daha çabuk sonuç almak için yağıyla birlikte çayı da kullanılmalıdır.

5-Pau d’arco bitkisi doğal bir antibiyotiktir ve iltihabı azaltır.

6-Çin’ de hastanelerde Shuan Huang Lian adlı bitki solunum rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılıyor.Bitki astım ve bronşite faydalı.

7-Eğer spor yapmak astım krizlerini tetikliyorsa diyetinizdeki tuz miktarını azaltın ve egzersizden 1 saat önce 2 gr C vitamini alın.

8-Haftada 3 kere somon balığı yiyin.Somon balığı yağı alın.

9-Kafeinli içecekler için.Kafein bronşları açar.

10-Nefes açmak için bir bardak kaynar suyla,1 çay kaşığı papatya,1 çay kaşığı ekinezya kökü,bir çay kaşığı sığır kuyruğu yaprağı,1 çay kaşığı çarkıfelek çiçeği yaprağını demleyip için.

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle