Tarih :

Ana Sayfa »  » ağrı ve iltihaba karşı öneriler!!!

ağrı ve iltihaba karşı öneriler!!!

Tarih: 23 Haziran 2013 - Pazar | Kategori: Hastalıklar ve Şifaları, Manşet | Yorum Yok |

ağrı ve iltihaba karşı öneriler!!!

Ağrı ve İltihabı Doğal Yöntemlerle Önleyin!

Zencefil: Araştırmalar zencefilin iltihabı geçirmede steroid olmayan iltihap önleyici ilaçlardan daha iyi olduğunu buldu.

Zerdeçal: Araştırmalara göre, köride sık sık kullanılan zerdeçal, (zararlı yan etkileri olmaksızın) COX-1 ve COX-2 inhibitörleri gibi ilaçlarla benzer bir mekanizma yoluyla ağrı ve iltihabı bastırır.

Ceviz: Keten tohumu gibi ham, tuzlanmamış ceviz de ağrı ve iltihabı azaltan bol bol Omega-3 yağ asidi içerir.

Acı Biber: İronik bir şekilde, acı biber güçlü iltihap bileşeni kapasitesine bağlı olarak iltihabın ısısını azaltır.

Yaban Mersini: Yaban mersinleri mükemmel iltihap önleyici besinlerdir. İnsanlar yaşlandıkça azalan ışı şok proteinleri adlı bileşenlerin miktarını artırırlar. Isı şok proteinleri yetersiz olduğunda iltihap, ağrı ve doku hasarıyla sonuçlanır.

Kereviz ve Kereviz Tohumu: Kereviz ve kereviz tohumlarında 20 tane iltihap önleyici bileşen bulundu. İltihap önleyici eyleminde güçlü olan apijenin dahil. Kereviz tohumları çorbalar, yahniler veya birçok tarifte tuz ikamesi olarak kullanılabilir.

Kiraz: Birçok kişi ağrı hissettiğinde ilk olarak aspirine sarılır. Ama ekşi kiraz özünün iltihaplanmayı geçirmede aspirinden on kat daha etkili olduğu keşfedildi.

Koyu Yeşil Sebzeler: Kıvırcık lahana ve ıspanak gibi sebzeler, kalsiyum ve magnezyum gibi yüksek alkalinli mineraller içerir. Her iki mineral de iltihabın geçirmesi için vücut kimyasını dengeler.

Keten Tohumu ve Keten Yağı: Keten tohumu, vücuttaki hormon benzeri maddelere dönüşerek iltihaplı maddeleri azaltan doğal yağlar yönünden zengindir. Dövülmüş keten tohumlarını smoothielere, kreplerin üstüne, tostlara veya başka yiyeceklere koyabilirsiniz. Isıtmayın.

Ahududu, Böğürtlen ve Çilek: Ahududu, böğürtlen ve çilek gibi aynı aileden olan yumuşak meyvelerin kirazlar gibi iltihap önleyici özellikleri olduğu bulundu.

Benzer konuları okudunuz mu ?

Yorum Yap
Adınız Soyadınız:
Mesajınız:

En Çok Okunanlar

 • Bebek düşürmenin yolları
  Çocuk düsürmenin yolları Hamilelikten ( erken gebelikten kurtulmak için RU-486 ilacını almak İçin ) Tıklayınız Evli kadınlarda yasal tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza vermelidirler. Evli olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan kadınlar kendi isteklerine...
 • diz kapağında sıvı azalması
  Dizdeki bir bağ veya bağların aşırı derecede zor­lanmasıdır. Üç tip yırtılma vardır. 1.Derece (Hafif) yırtılma: Bazı bağ lifle­rinde yırtık vardır fonksiyon kaybı yok­tur. 2.Derece (Orta) yırtılma: Bağın bir bölümü kopmuştur, biraz fonksiyon...
 • Bebek düşüren ilaçlar
  Türkiyede genç ve orta yaşlı nüfusun  cinsel yaşamındaki  korunma problemi , kadının rahminde başlayan döllenmeyle birlikte sorumluluk haline geliyor. İnsanlarımızın cinsel hayatı  kadın ve erkeğin flört saatinin öncesinde akıllara gelecek her hangi...
 • Kandaki Beyaz Küre(White Blood Cell)
  WBC (beyaz kan hücresi) vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır. WBC miktarı birçok sağlık durumundan etkilenebilir. Kan, farklı kan hücrelerinden ve plazma adı verilen bir sıvıdan oluşan akıcı bir bağ dokusudur. Kanın en temel işlevi vücudun...

Son Eklenen Yazılar

limon suyunun 10 faydası

Kategoriler

şifalı bitkiler | şifalı otlar | çizgi film izle | bitkisel ürünler | çam katran sabunu | tv izle | canlı tv izle | radyo dinle